Priklausomiems
Senas straipsnis. Bet problema nesensta...
Kai negeria – jis visai kitas žmogus. Toks, kokį myli. Kai geria – nepakenčiamas. Visi namie įsitempę. Laiku negrįžta namo – lauk blogiausio. Paskui atgailos. Susitaikymo. Šventės. Ir vėl –duobės... Draugės sako: „Kam tau kankintis. Išsiskirk, ir viskas bus gerai. Jei gyveni su alkoholiku, vadinasi, pati kalta – tau taip patinka“.
Ar tikrai taip? Kalbamės su sveikstančio alkoholiko žmona Lina.
Klensi Imslend, alkoholikas iš JAV, blaivus nuo 1958...
Klensi Imslend, alkoholikas iš JAV, blaivus nuo 1958. Šiemet (2011) AA konferencijoje jis kalbėjo taip.
 
Baigdamas perskaitysiu jums tai, ką parašė mano draugas Australijoje. Šiaipjau neskaitau niekada ir nieko, bet šįsyk tebūnie išimtis. Tiesiog paklausykite. Tai vadinasi „Mes alkoholikai“.

 

Kas yra priklausomybė?
Su priklausomybės problema tiesiogiai arba netiesiogiai susiduria didelė žmonijos dalis. Tačiau tiksliai nusakyti, kas yra priklausomybė, vis dar labai sunku. Paprastai kiekvienas ją supranta savaip. Manijos, priklausomybės, liguisto potraukio sąvokos nėra aiškiai apibrėžtos. Mes kalbame apie priklausomybę nuo alkoholio, narkotikų, vaistų, kito žmogaus, daiktų, pinigų, automobilio, kompiuterio, televizijos…Galima būtų sakyti, kad beveik kiekvienas iš mūsų kenčiame nuo vienokio ar kitokio liguisto potraukio.
Kas yra alkoholizmas?

Alkoholizmas yra klastinga, lėtinė, progresuojanti ir potencialiai mirtina liga. Vystydamasi ji pakerta fizinę bei psichologinę sveikatą, dorovę, visuomeninę padėtį – atima darbą, išardo šeimą, draugystę, nutraukia kitus socialinius ryšius. Jos klastingumas pasireiškia lėta eiga. Pažeistas šios ligos žmogus bei jo aplinkiniai nepajėgia arba nenori jos atpažinti. Mes jokiu būdu nenorime patikėti, kad alkoholinė priklausomybė pažeidė mus pačius ar mūsų mylimą žmogų. Kai tai atsitinka, mes nebežinome ko griebtis.

Alkoholizmas - ne tik geriančio žmogaus, bet ir visos jo šeimos liga
Praeitą sekmadienį, buvusio konservų fabriko administracinėse patalpose įvyko atviras anoniminių alkoholikų susirinkimas. Buvo kalbama tema - „Alkoholizmas - visos šeimos liga„. Alkoholikų, jų šeimų
narių ir tų, kuriems rūpi ši skaudi problema, prisirinko pilnutėlė salė.
Anoniminiai alkoholikai - tai bendrija, kurioje žmonės dalijasi savo patirtimi, palaiko vienas kitą, siekdami išspręsti problemą. Norinčiam tapti klubo nariu yra viena vienintelė sąlyga - tai noras
nustoti gerti. Beje, AA bendrija mūsų šalyje veikia jau nuo 1988-ųjų metų. Ji veikia pagal 12-os žingsnių ir 12-os tradicijų programą.
Moterys ir alkoholis
Nors apie priklausomybę nuo alkoholio nemažai kalbama, daugelis apie jo vartojimą tebėra susidarę klaidingą nuomonę. Kaip rodo gydytojų praktika, į alkoholio vartojimą dažnai žiūrima pernelyg lengvabūdiškai ir „optimistiškai“. Žmogus, pripažinęs, kad tapo alkoholiku, gali patvirtinti, jog juo tampama labai lengvai ir nepastebimai. Viena kita taurelė, vis daugiau ir dažniau… Iki tam tikro lemiamo įvykio – sunkios traumos, įvykdyto nusikaltimo, ligos – atrodo, kad alkoholizmas mūsų neliečia. Tačiau paskutinė ir sunkiausia šios ligos stadija prasideda labai greitai, netikėtai, ir dažniausiai tada, kai žmogus būna paties brandžiausio – 35-45 metų – amžiaus.
PAAUGLIŲ, JAUNIMO PRIKLAUSOMYBĖ NUO ALKOHOLIO
Sinonimai:
Psichikos ir elgesio sutrikimai vartojant alkoholį;
Alkoholizmas;
Alkoholinė liga.
Priklausomybė nuo alkoholio - tai liga, o ne neigiamas žmogaus bruožas. Alkoholizmas - psichikos liga, kuria suserga piktnaudžiaują alkoholiu asmenys, pasireiškianti asmens psichinės ir fizinės priklausomybės nuo alkoholio sindromu bei turinti kitų neigiamų medicininių ir socialinių pasekmių. Alkoholizmas - multifaktorinė liga. Mokslininkų nuomonės prieštaringos: vieni linkę ligos priežasčių ieškoti pačiame individe, asmenybės ypatumuose, kiti didžiausią reikšmę skiria išoriniams faktoriams, mikrosocialinei aplinkai, treti aiškina, kad abu veiksniai turi įtakos alkoholinei ligai susiformuoti.
Šeima
Šeimos nariams sunkiausia išmokti gyventi savo gyvenimą, užuot gyvenus pagal alkoholiko diktuojamas sąlygas. Daugelį metų jie buvo valdomi nepastovių geriančio žmogaus nuotaikų.
Paauglių alkoholinės ligos ypatumai
Vaiko sunkumai, sutrikimai ir problemos klasifikuojami pagal jo raidos anomalijas. A. Hanssonas pažymi, kad dažniausiai nurodomi vaiko socializacijos sunkumai, kuriems galima priskirti ir adaptacijos mokykloje sunkumus, elgesio problemas, vidinius asmenybės prieštaravimus ir bendravimo su šeimos nariais ar bendraamžiais problemas.
12 PAPRASTŲ KLAUSIMŲ PADĖSIANČIŲ TAU APSISPRĘSTI
Jeigu bent į vieną klausimą atsakysi "taip", gali būti, kad atėjo laikas susirūpinti tuo, kaip alkoholis įtakojo Tavo gyvenimą.
Bažnyčios žinios...
Anot kun. A. Belicko, alkoholizmas yra liga, nepaisanti žmogaus socialinės padėties, išsilavinimo ir pan.
Kas yra alkoholikas?
Alkoholikas - tai žmogus, sergantis alkoholizmo liga, tai yra turintis tiek fizinį, tiek psichinį potraukį alkoholiui.
Ar alkoholizmas - amoralu?

Nors gyvenimas juda į priekį, nors visame kame mes tobulėjame (bent taip skelbiama per televiziją, spaudą ir kitas informacines priemones), tačiau požiūris į alkoholizmo liga sergančius žmones keičiasi labai pamažu. Mes vis dar slepiame, kad šeimos narys turi problemą, vis dar stengiamės apgaudinėti save ir kitus, kad galima sustoti, mesti, tik...trūksta valios.
Deja...

Kaip Kukutis protą atgavo
- Kai dirbau žemei dangų,
o jūrai dugną dėjau,
o jūrai dugną dėjau -
per Vokietijos gaisrą
manęs išvest atėjo,
ant kaklo pančius dėjo,
ant kaklo pančius dėjo,
per Vokietijos gaisrą
po Blinstrubiškės ąžuolu
mane pakorė.
Iš alkoholiko dienoraščio
Aš ir tu sergame ta pačia liga – alkoholizmu, tik galbūt iki jos ėjome skirtingais keliais. Kiekvienas galėtume papasakoti savą istoriją. Bet pabaiga daugmaž vienoda – liga, nuo kurios vaistų nėra; daužomi savi ir artimųjų likimai; pašlijusi sveikata...
DVYLIKA PATARIMŲ ALKOHOLIKO ARTIMIESIEMS
Paprastai šeimoje dėl vieno girtuoklio kenčia 6-8 žmonės - žmona (vyras), vaikai. Dažniausiai visaip bandoma sustabdyti šeiminykščio girtavimą, bet nesėkmingai, nes daroma daug taktinių klaidų. Išvengti jų padės čia pateikiama atmintinė:

Žygeivių slėnis - Baidarių nuoma
Žirmūnų psichikos sveikatos centras.
Baidarių nuoma INOSERVICE kokybiškos valymo paslaugos