Mėgstantiems
Gerti ar negerti?
Midaus istorija
Midus – žymiai senesnis už vyną, tai seniausias pasaulyje fermentavimo būdu gaminamas gėrimas. Jo istorija siekia aštuonis tūkstančius metų. Midus atsirado pačiose įvairiausiose pasaulio kultūrose –
egiptiečių, keltų, indų, skandinavų ir kt.
Šampanas
Išgirdote pokštelint kamštį? Tai pats geriausias tikros šventės pranašas. Juk laimingiausias gyvenimo minutes visada lydi Šampanas. Nesvarbu, tikras prancūziškas ar tas, kurį mes iš įpratimo vadiname
„šampanu“. Jau 250 metų visų švenčių privalomas atributas yra taurė su putojančiu gėrimu.
Vyno gamyba
Vynas - tai fermentuotos raudonųjų arba baltųjų vynuogių sultys. kad ir kaip gali būti keista, baltas vynas gali būti padarytas iš raudonųjų vynuogių.
Nauji alkoholiniai kokteiliai GO
Vartotojų įpročių tyrimai visame pasaulyje rodo, kad jau keletą pastarųjų metų populiariausi yra lengvi alkoholiniai gėrimai. Lietuviai taip pat neatsilieka nuo pasaulinių tendencijų – pastaraisiais metais Lietuvoje sparčiai populiarėja lengvi ir gaivūs alkoholiniai kokteiliai.
Šampanas ir putojantis vynuogių vynas
Šampanas ir jam prilygstantis putojantis vynuogių vynas – proginis gėrimas. Jį geriame, pasiekę tikslą, sudarę pelningą sandorį, nuveikę darbus.

Dėl savo ypatingos savybės – šauti ir putoti, šampanas buvo laikomas tiek išskirtinai dieviškuoju karalių gėrimu, tiek klastinga šėtono pagunda, ir visada buvo neatskiriamu šventės, pergalės, inicijavimo simboliu.
Kaip patiekti šampaną ir putojantį vynuogių vyną?
Patiekti šampaną stilingai – atšaldyti jį iki tinkamos temperatūros, tyliai atkimšti ir išpilstyti į taures būtent taip, kaip dera – nėra įgimta dovana. Tam reikia šiek tiek miklumo, dėmesio ir praktikos. Šampanas turi būti patiekiamas fleitos ar tulpės formos taurėse, kuriose geriau atsiskleidžia jam būdingas aromatas.
Vyrų džiaugsmas su saiku

Galime teigti, kad alaus istorija nuolat papildoma vis naujomis šio gėrimo gydomosiomis savybėmis. Jau senovės šumerai rekomendavo, dančiui suskaudus, burną skalauti alumi. Viduramžiais šiuo gėrimu iš inkstų varydavo akmenis, plaudavo pavargusias kojas, o veido kaukė iš alaus atgaivindavo pasenusią odą.

Džinas
Tai stiprus alkoholinis gėrimas iš aukštos kokybės rektifikuoto spirito ir aromatinių medžiagų. Ypatingą gaivų skonį džinui suteikia kadagio uogos. Senovės romėnai šį augalą vadino "juniperus" – suteikiąs jaunystę. Gėrimo pavadinimas kilo nuo olandų kalbos žodžio "genever”, reiškiančio kadagį.
Kiekvienas konjakas yra brendis, bet ne kiekvienas brendis yra konjakas
Terminas “brendis” kilęs iš olandų kalbos. Olandų pirkliai, labai apsukrūs vyno prekyboje nuo senų laikų, viduramžiais distiliavimo būdu iš vyno išvarytą spiritą pavadino “brandevijn” – “degintas vynas”.
Ra kerštas ir alus (senovės Egipto legenda)
Atėjo laikas, kai žmonės užmiršo savo Dievus. Ra, tais laikais vis dar Dievų Valdovas, kiekvieną dieną plaukdamas virš jų, žvelgė į žmones iš savo milijonų metų senumo barkos. Ir jis matė, kad žmonės užmiršo Dievus, nesimeldžia jiems ir į šventyklas neneša aukų. Ir Ra supyko. Įtūžęs jis paskelbė baisų nuosprendį visai žmonių giminei:
"Mano ašarų vaikai, pamiršote mane. Jūs burnojate prieš mus ir sakote, kad daugiau nereikia Netjero."
Vynas gali žudyti meilę jai dar negimus
Yra daugybė žmonių, kurie savo gyvenimo išrinktąjį sutiko būtent "per pažintį" su vyno taure rankoje. Tokiems galima tik palinkėti laimės, bet šie pamąstymai skirti ne jiems.


Vynas kartais neleidžia pamatyti meilės. Tikros meilės. O jei taip atsitinka ne vieną kartą? Ieško meilės, nusivilia, vėl ieško…Tada ima smelktis abejonė: o gal meilės nėra? Gal šis išsvajotas jausmas gyvuoja tik romanuose ir kitų žmonių pasakojimuose? Vynas gali žudyti meilę jai dar negimus.
Kas vyksta geriant ir rūkant vienu metu?
Maišant alkoholį ir tabaką, gaunamas dvigubas poveikis: rūkydamas ir vartodamas alkoholį žmogus jaučia, kad dar labiau nusiramina
BURNT NORTON
Laikas esamas, laikas būtas
Tikriausiai yra būsimam laike,
Kaip šis kad glūdi praeityje.
Žygeivių slėnis - Baidarių nuoma
Žirmūnų psichikos sveikatos centras.
Baidarių nuoma INOSERVICE kokybiškos valymo paslaugos