Geriantiems
TURIM PRIEŠĄ MES VISI
PIRMASIS PASAKOJIMAS
Kartą jaunas Dionizas (vyndarystės Dievas ir vyndarių globėjas) keliavo į Naksos miestą. Kelias buvo ilgas, ir jaunuolis pavargęs atsisėdo pailsėti ant akmens. Prie savo kojų jis pamatė puikų
augalėlį, kuris jam patiko.
DAR VIENAS PASAKOJIMAS
Kitoje planetoje gyveno girtuoklis. Apsilankymas pas jį buvo labai trumpas, tačiau mažąjį princą baisiai sujaudino.
Kaip sekasi? Gal šiuo metu Tu keli taurelę, o gal Tau labai skauda galvą po vakarykščio? Oi, kiek gali būti “gal”…
Perskaičiau – visai netikėtai – Jorgen. F. Nissen knygą “Nematomas dramblys”.
Ten yra toks testukas, gal kiek vaikiškas, bet man labai patrauklus.
Nori pabandyti sužinoti apie save? Nenori? Bijai? Nagi, pabandyk…
SAUGUS ALKOHOLIO VARTOJIMAS
Blaivykloje vyras teisinasi:
- Viršila, juk mes išgėrėm tik vieną butelį keturiese.
- Ir nuo vieno butelio taip pasigėrėte?
Čia priėjo Kindziulis ir tarė:
- Matote, anie trys buvo abstinentai.
Šventės be pagirių
Norime to ar ne, bet Lietuvoje per šventes sunkiai apsieinama be alkoholinių gėrimų. Nors apie pošventinę prastą sveikatą esame nelinkę kalbėti, kitą dieną dažnas skundžiamės galvos skausmais ir
pagiriomis. Kaip, ko ir kiek gerti, kad nekamuotų pagirios ar kaip jų apskritai išvengti paprašėme patarti Kauno apskrities Priklausomybės ligų centro neetatinį konsultantą, habilituotą medicinos
daktarą Vidmantą Obelienių.
Kas tos pagirios
Ko ir kiek gerti?
Daktaro Vidmanto teigimu, šiuo atveju vieningo recepto nėra, nes kiekvienam mūsų tai yra individualu. Švęsdami, keldami taurelę ir sakydami tostus gerti turime tiek, kad iš ryto neskaudėtų galvos.
Geriant maišyti gėrimus nepatartina.
Jei tenka pagiriotis...
Jau minėtas pagirių gydymas alkoholiu žmogų gali įtraukti į kelių dienų ar daugiadienį gėrimo ciklą, po kurio labai sunku sustoti. Kad to nebūtų, padėti sau galime ir kitais būdais.
Komplikacijos

Gausus alkoholio vartojimas sąlygoja kraujo spaudimo padidėjimą, širdies ritmo sutrikimus, dažnesnius insultus, padidėja staigios mirties tikimybė. Toksiškai veikia širdies raumenis, susilpnėja
širdies geba susitraukti, širdis išsiplečia. Gali įtrūkti stemplės gleivinė, prasidėti kraujavimas.

Degtinė pavojingiausia
Rusijos mokslininkai sako, kad degtinė kur kas pavojingesnė sveikatai nei konjakas, brendis ar viskis. Žinome, kad būtent šioje šalyje labiausiai mėgstami stiprūs gėrimai – net 70–75% viso suvartojamo alkoholio. Be to, labai populiarūs teiginiai, esą degtinė skaidri kaip ašara, konjakas ir viskis vadinami naminuke, vynas – gira, o šią tikram vyrui gerti gėda.
Pramoga – kas išgers ir nenumirs
Prieš porą metų tragiškai pasibaigusiomis alkoholio gėrimo varžybomis išgarsėję Kretingos rajono Kretingsodžio kaimo gyventojai sulaukia vis naujų sekėjų.
Vaikiški žingsniai į alkoholio liūną
Per 90 proc. penkiolikamečių yra ragavę alkoholinių gėrimų, o 44 proc. aštuoniolikmečių vaikinų ir 15 proc. jų bendraamžių merginų buvo girti daugiau nei 10 kartų.
Linksmai...
Sėdi dviese – paniurę, su skaudančiom galvom.
– O paskui kur mes ėjome?
– Namo.
– Na, grįžome namo...
– Ne iš karto. Iš pradžių užsukome į baldų parduotuvę.
– Taip?.. O ko? Ar aš norėjau ką nors nusipirkti... ar?
Prieš švenčių maratoną - kiek apie degtinėlę
Degtinė (rusiškai ir lenkiškai reiškianti “mažasis vanduo”) yra vienas populiariausių ir universaliausių stipriųjų gėrimų. Ji – gaminama iš rektifikuoto kviečių, javų, bulvių, melasos ar runkelių spirito ir vandens; neturi jokių brandinimo reikalavimų.
Penkios girtumo stadijos
Penkios stadijos, kurias perėjęs žmogus tampa protingiausiu, geriausiai atrodančiu, turtingiausiu, nepažeidžiamu ir nematomu.
Būna visko...
Mėgstantis išgerti vyras dėl ligos turėjo susilaikyti nuo gėrimo 3 mėnesius. Praėjus porai mėnesių, prieš jam išeinant į darbą, jo žmona prašo
MOKSLEIVIAI IR ALKOHOLIS
Alkoholio vartojimo mažinimas yra vienas svarbiausių visuomenės sveikatos gerinimo uždavinių. PSO nurodo, jog alkoholio produktai sukelia 9proc. visų ligų bei didina riziką išsivystyti kepenų cirozei, kai kurioms vėžinėms ligoms, hipertenzijai, insultui, įgimtoms anomalijoms. Didelio alkoholio kiekio vartojimas sukelia staigias mirtis dėl vainikinių arterijų ligų. Be to, alkoholio vartojimas kelia grėsmę šeimai, darbui, skatina nusikalstamą elgseną, savižudybes, nelaimingus eismo atsitikimus.
Kada alkoholis tampa problema?
Yra gausybė apibrėžimų, kada alkoholis tampa problema.
Vieni teigia, jog alkoholio problemą turite tada, jei kasdien išgeriate tam tikrą skaičių taurių. Kiti teigia, kad alkoholis tampa problema jau tada, kai geriate kasdien. Dar kiti tvirtina, jog gėrimas rytais yra reikšmingas rodiklis. Kriterijų yra begalė. Vienas linksmesnių kriterijų yra toks: jei geri daugiau nei tavo gydytojas, vadinasi, turi alkoholio problemą.
Viešpatie
Viešpatie, paversk mane tavo taikos įrankiu,
Kur yra neapykanta
ALKOHOLIS IR JAUNIMAS

Artėja gimtadienis, švenčių diena, vakarėlis? Draugai, linksmybės, šokiai...Alkoholis?.. Taip, greičiausiai kažkas pasiūlys alkoholio… Bet gal geriau atsisakyti?…

Vaikine, ar žinai?
Daug kalbama apie alkoholio blogąsias puses, bet...visada atrodo, kad nelaimė atsitiks kitam, tik ne man.
Deja, ši tiesa yra patvirtinta paties Gyvenimo...
Kaip elgtis vaikui, jei jis žino, kad vienas iš tėvų geria alkoholį?
Nemažai suaugusių žmonių geria alkoholį. Vieni tai daro tik per dideles šventes, kiti tik per mažesnes šventes ir gimtadienius. Kita grupė žmonių visą gyvenimą laiko nesiliaujančia švente.
Gražiai prisigėrusiam Mikui
mažam miestely
aukštoj lietuvoj
gyvena angelas mikas
Saikingas alkoholio vartojimas
Jei suvartojate alkoholio per daug, reiktų stengtis mažinti suvartojamo alkoholio kiekį, tik taip galėsite pataisyti pašlijusią sveikatą ir pagerinti gyvenimo kokybę. Kada alkoholio vartojama per daug, kada tai yra problema?
Žygeivių slėnis - Baidarių nuoma
Žirmūnų psichikos sveikatos centras.
Baidarių nuoma INOSERVICE kokybiškos valymo paslaugos