Pramoga – kas išgers ir nenumirs (Geriantiems)

Prieš porą metų tragiškai pasibaigusiomis alkoholio gėrimo varžybomis išgarsėję Kretingos rajono Kretingsodžio kaimo gyventojai sulaukia vis naujų sekėjų.

Praėjusio pirmadienio vakare į Biržų miesto ligoninės reanimacijos skyrių paguldytas Mieliūnų kaime gyvenantis 31 metų Remigijus Kriovė.
Alkoholiu apsinuodijęs vyras buvo komos būsenos.
Susilažinęs, jog išgers puslitrį degtinės vienu mauku, vyras neapskaičiavo savo jėgų.
Tačiau nei jo, nei greitąją pagalbą iškvietusių kaimo gyventojų policijai pirmadienio vakare apklausti nepavyko – visi buvo girti.

Ieškojo, kas pavaišins

Lažybos, po kurių R.Kriovė vos nemirė, vyko prie parduotuvės Mieliūnų kaime. Prie medinio pastato įrengta stoginė, pastatytas suolelis – čia vasarą vyrai mėgsta išgerti alaus.
Antradienį apie iš vakaro vykusias išgertuves liudijo šalia besimėtančios plastikinės stiklinės bei tuščias degtinės „Putin vodka“ butelis.
Mieliūnų kaime su pensininke motina gyvenantis, nuolatinio darbo neturintis R.Kriovė pirmadienį su draugais gėrė stiprų alų.
Apie 16 val. 30 min. jis atėjo prie kaime esančios parduotuvės – tikėjosi, kad kas nors pavaišins.
Sąmonę atgavęs R.Kriovė „Lietuvos rytui“ pasakojo, jog paprašė atvažiavusio apsipirkti ūkininko Petro Marinsko, kad šis nupirktų bokalą alaus. Tuomet ūkininkas jam pasiūlęs sandorį – tegul išgeria vienu mauku tris bokalus. Jei ne, turės grąžinti pinigus.
Tačiau R.Kriovė paprašęs nupirkti puslitrį degtinės – esą lengviau jį vienu mauku išgerti. Taip ir padarė.
Tokiose lažybose vyras tikino dalyvavęs pirmą kartą. Pašiūrėje R.Kriovė vienu užsivertimu išgėrė butelį degtinės „Putin vodka“.

Pradėjo mėlynuoti rankos

R.Kriovė tikino po to kiek pavaikščiojęs, tačiau po kokių penkių minučių „atsijungęs“. Kas vyko toliau, jis nebepamena – atsibudo ligoninėje.
Parkritusį vyrą apstoję žmonės iš pradžių nepamanė, kad jam blogai. Viena moteris mėgino ant jo juokais atsisėsti, bet pamatė, kad vyrui mėlynuoja rankos.
Žmonės dar bandė gulintįjį judinti, purtyti, kišo pirštus į gerklę, kad pravimdytų, tačiau nesulaukė jokios reakcijos. Savęs nebekontroliuojantis vyras tik prisišlapino į kelnes.
Tuomet žmonės puolė skambinti į greitąją pagalbą.

Daugiau nebesilažins

Vakar R.Kriovė jau buvo pasiprašęs į namus. Prižiūrimas pagyvenusios motinos jis gulėjo namuose, skundėsi skaudančia galva ir gėrė mineralinį vandenį.
„Jeigu dieną nebūčiau gėręs alaus, tikrai būčiau atlaikęs. Ką čia reiškia puslitris ant galvos.
P.Marinsko nekaltinu, juk pats prašiau ir gėriau“, – kalbėjo vyriškis. Tačiau tuoj pat patikino, kad antrą kartą lažybose nebedalyvautų.

Atsilaikė tik vienas vyras

Kaimo žmonės pasakojo, kad anksčiau yra buvę ir daugiau panašių lažybų. Iš visų šio kaimo vyrų atsilaikyti išgėrus sutartą dozę pavyko tik vienam.
Namie surastas lažybų čempionas, niekur nedirbantis ir po vakarykščios gerai neatsigavęs 43 metų Antanas Kubeckas pasakojo, kad praėjusią vasarą jis panašiai paprašė į parduotuvę užsukusio P.Marinsko paskolinti alaus bokalui.
Ūkininkas jam pasiūlęs sandorį – nupirks, jeigu šis vienu mauku išgersiąs keturis bokalus alaus.
Jeigu to padaryti nepavyks, turėsiąs dvi dienas nemokamai atidirbti jo ūkyje.
A.Kubeckas didžiavosi: „Nors prieš tai buvau išgėręs tris bokalus, vienu mauku sugebėjau išgerti dar keturis. Po to ėjau miegoti“.

Ūkininkas įžvelgia pavydą

Ūkininkas P.Marinskas tikino Mieliūnuose būnąs labai retai, nes gyvena Panevėžyje. Paklaustas apie lažybas, jis teigė nieko nežinąs: „Kas su kuo lažinosi, aš nežinau. Daug kas gali pasakyti. Su „dustininkais“ neprasidedu“.
Ūkininkas tikino, jog kažkas jį šmeižia iš pavydo: „Koks tikslas man jiems duoti gerti už dyką?“
Tuo tarpu mieliūniškiai pasakojo, jog pirmadienį P.Marinskas ne kartą buvo sugrįžęs prie parduotuvės, kur gulėjo lažybų dalyvis, ir rūpinosi, ar šis išgyvensiąs.

Po gėrimo – į kapus

Sumanymas pademonstruoti, kad sugeba vienu mauku išgerti butelį degtinės, prieš mėnesį Verbūnų (Šiaulių r.) kaimo gyventojui 29 metų Viktorui Šimkevičiui kainavo gyvybę.
Po varžytuvių, kurių prizas buvo 50 litų, jaunas vyras namuose staiga mirė.
Mirtimi pasibaigusios lažybos įvyko prie kaimo parduotuvės, kurioje pardavėja dirba V.Šimkevičiaus sugyventinė.
Keturi verbūniškiai nepatikėjo kartu alkoholinį kokteilį ir alų gėrusio vyriškio pasakojimu, jog gali iškart išmaukti butelį degtinės, todėl susiderėta iš 50 litų.
Sugėrovų akivaizdoje butelį degtinės ištuštinęs vyriškis dviračiu parvažiavo namo, tačiau susmuko prie garažo.
Manydami, kad V.Šimkevičius nebepaeina dėl girtumo, sugėrovai jį parnešė į namus ir paguldė.
Kai vėlų vakarą namo sugrįžo V.Šimkevičiaus sugyventinė, vyriškis jau buvo nebegyvas.
Prieš porą metų tokia pati lemtis ištiko ir Kretingsodžio (Kretingos r.) kaime alkoholio gėrimo varžybose dalyvavusį 34 metų Augustiną Greivį.
Vyriškis pirmas išmaukė 0,75 litro naminės degtinės, bet laimėto 20 litų prizo nebeatsiėmė – mirė nuo didelės alkoholio dozės.
Kitus tris „konkurso“ dalyvius medikams pavyko išgelbėti.

http://www.lrytas.lt/20030924/akt24_a2.htm

Žygeivių slėnis - Baidarių nuoma
Žirmūnų psichikos sveikatos centras.
Baidarių nuoma INOSERVICE kokybiškos valymo paslaugos