Jei tenka pagiriotis... (Geriantiems)
Jau minėtas pagirių gydymas alkoholiu žmogų gali įtraukti į kelių dienų ar daugiadienį gėrimo ciklą, po kurio labai sunku sustoti. Kad to nebūtų, padėti sau galime ir kitais būdais.

Vaistinėje galime nusipirkti specialių vaistų, kurie padeda išvengti prastos „kito ryto„ savijautos. Toks vaistas yra Metadoksilis ( Metadoxil) Tai vaistas specialiai sukurtas apsinuodijimui alkoholiu gydyti - jis greitina alkoholio skilimą ir pašalinimą iš organizmo, saugo kepenis nuo žalingo alkoholio ir toksinių jo skilimo produktų poveikio, palengvina abstinenciją, pagirias.
Tarpukario Lietuvoje vaistininkai gamindavo specialų aspirino, vitamino C ir gliukozės mišinį, kuris buvo vadinamas „kito ryto kapsulėmis„. Sergant pagiriomis tinka šių vaistų mišinys bet kokia forma. Dabar vaistinėse yra labai daug įvairių putojančių tablečių, į kurių sudėtį įeina vitaminas C ir aspirinas.
Svarbiausias dalykas vaduojantis iš pagirių - vartoti kuo daugiau skysčių ir šlapinimąsi skatinančių vaistų. Iš tikrųjų tai yra tas pats organizmo plovimas primityviomis priemonėmis, kurio dėka iš organizmo pašalinami visi alkoholio produktai. Kitus negalavimus įveikti padeda galvos skausmus malšinantys vaistai ir nedidelė dozė raminanamųjų preparatų. Jeigu dreba rankos, patartina išgerti šiek tiek kraujospūdį mažinančių beta blokatorių.
Paprašytas patarti, kiek gerti, kad netaptume priklausomi nuo alkoholio, daktaras Vidmantas patarė visiškai negerti ir užtikrino, kad tada alkoholizmu tikrai nesusirgsime. Negalintiems apsieiti be alkoholio jis patarė gerti su saiku, tačiau priminė, kad iš dešimties geriančiųjų vienas tikrai suserga alkoholizmu. Tada tenka gydytis ir studijuoti Minesotos programą, kuri yra tarsi žmogaus dvasios, jo vidinio suvokimo ir persitvarkymo programa. Ji moko kaip gyventi, kad nesinorėtų gerti be saiko.

Vituolis Joneliūnas
http://www.metadoxil.lt/3.html
Žygeivių slėnis - Baidarių nuoma
Žirmūnų psichikos sveikatos centras.
Baidarių nuoma INOSERVICE kokybiškos valymo paslaugos