Šventės be pagirių (Geriantiems)
Norime to ar ne, bet Lietuvoje per šventes sunkiai apsieinama be alkoholinių gėrimų. Nors apie pošventinę prastą sveikatą esame nelinkę kalbėti, kitą dieną dažnas skundžiamės galvos skausmais ir
pagiriomis. Kaip, ko ir kiek gerti, kad nekamuotų pagirios ar kaip jų apskritai išvengti paprašėme patarti Kauno apskrities Priklausomybės ligų centro neetatinį konsultantą, habilituotą medicinos
daktarą Vidmantą Obelienių.
Kas tos pagirios

Pagiriomis daktaras Vidmantas apibūdino tokią būklę, kai žmogui po stipresnių vaišių labai negera, skauda galvą, pila prakaitas, dreba rankos, daužosi širdis, kartais atrodo, kad ji tiesiog ims ir sustos. Tokiais atvejais paprastai šaukiamasi visokiausios pagalbos, o pačiam sau prisiekiama daugiau niekada nebegerti… Liaudyje paplitęs posakis, kad reikia gydytis tuo, nuo ko susirgai. Taigi išeitų, kad jei susirgai nuo degtinės ar konjako, išgerk taurelę, ir bus geriau. Šio posakio daktaras nekritikavo, nes pagirios iš tikrųjų yra abstinencija. Išgerta taurelė panaikina abstinencijos būklę, ir žmogus pasijunta geriau. Tačiau kito ryto taurelė nėra problemos sprendimas.
Sveikas žmogus, kuris neturi problemų dėl alkoholio, su pagiriomis nesusiduria ir paprasčiausiai nežino, kas tai yra. Žinoma, neapskaičiavęs savo galimybių, „padauginęs„ ar „primaišęs„, rytojaus dieną jis irgi gali pasijusti blogai, nes jo kepenys nespėja suvirškinti organizme cirkuliuojančių nesveikų alkoholio skilimo produktų. Tačiau toks žmogus, nors ir jaučiasi blogai, rytojaus dieną nejunta jokio potraukio taisyti sveikatą išgerdamas. Jam paprasčiausiai į galvą neateina mintis ir gydytis raminamaisiais vaistais, nes jis paprasčiausiai žino, kad kitą kartą reikia gerti mažiau arba gėrimų nemaišyti. Kitais žodžiais tariant, sveikas žmogus sugeba pasirinkti tokią alkoholio dozę, kurią išgėręs gerai jaučiasi.
Sergantis arba problemų dėl alkoholio vartojimo jau turintis žmogus, nepaisydamas sunkių pagirių, kitą kartą vėl švenčia gerdamas tiek pat, nors ir žino, kad rytojaus dieną vėl gali pasijusti taip pat blogai. Būtent tuo ir skiriasi sveiko ir jau sergančio žmogaus mąstymas. Vienas iš pagrindinių alkoholizmo simptomų yra atminties spragos. Jeigu neatsimename, ką darėme vakar, jau reikia susirūpinti išgeriamo alkoholio kiekiu ir dažnumu.
Žygeivių slėnis - Baidarių nuoma
Žirmūnų psichikos sveikatos centras.
Baidarių nuoma INOSERVICE kokybiškos valymo paslaugos