Degtinė pavojingiausia (Geriantiems)

Rusijos mokslininkai sako, kad degtinė kur kas pavojingesnė sveikatai nei konjakas, brendis ar viskis. Žinome, kad būtent šioje šalyje labiausiai mėgstami stiprūs gėrimai – net 70–75% viso suvartojamo
alkoholio. Be to, labai populiarūs teiginiai, esą degtinė skaidri kaip ašara, konjakas ir viskis vadinami naminuke, vynas – gira, o šią tikram vyrui gerti gėda.

Visus tokius mitus išsklaidė toksikologas Vladimiras Nužnyj. Šio specialisto iniciatyva atliktas eksperimentas – lygintas degtinės, konjako ir viskio poveikis organizmui. Pasirodė, kad apgirsti ir net mirtinai apsinuodyti galima nuo panašaus šių gėrimų kiekio. O štai pagal gebėjimą sukelti fizinę priklausomybę (alkoholizmą) – degtinei nėra lygių.


Iš dalies tai patvirtina ir statistika. Tose šalyse, kur įprasta gerti paprastos distiliacijos būdu gautus gėrimus – konjaką, viskį, visus brendžius ir grapą, – alkoholizmas gerokai mažesnė problema. Ten, kur populiariausia spirito rektifikato (cheminiu požiūriu švaresnės medžiagos) pagrindu gaminama degtinė – alkoholikų daugiau.


Pasirodo, taip yra dėl natūralių priemaišų, kurios po distiliacijos lieka gėrime. Kai kurios jų turi stiprių naudingų savybių ir net saugo nuo toksinio gryno alkoholio poveikio.


Iš visų gėrimų mažiausiai šiuo atžvilgiu pavojingas natūralus raudonasis vynuogių vynas. Rusai net pabandė įmaišyti vynuogių ekstrakto į degtinę ir palygino tokio mišinio bei paprastos degtinės poveikio skirtumus. Eksperimento dalyviai greičiau apgirto nuo gėrimo su priemaišomis, tačiau kitą dieną jautėsi nepalyginti geriau. Be to, ekstraktas sumažino toksinį alkoholio poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai.


http://www.pagalmus.lt/02dec/atlygis.htm

Žygeivių slėnis - Baidarių nuoma
Žirmūnų psichikos sveikatos centras.
Baidarių nuoma INOSERVICE kokybiškos valymo paslaugos