Priklausomiems

Kas yra alkoholizmas?

Alkoholizmas yra klastinga, lėtinė, progresuojanti ir potencialiai mirtina liga. Vystydamasi ji pakerta fizinę bei psichologinę sveikatą, dorovę, visuomeninę padėtį – atima darbą, išardo šeimą, draugystę, nutraukia kitus socialinius ryšius. Jos klastingumas pasireiškia lėta eiga. Pažeistas šios ligos žmogus bei jo aplinkiniai nepajėgia arba nenori jos atpažinti. Mes jokiu būdu nenorime patikėti, kad alkoholinė priklausomybė pažeidė mus pačius ar mūsų mylimą žmogų. Kai tai atsitinka, mes nebežinome ko griebtis.

Lėtinė reiškia, kad alkoholinė priklausomybė nepraeina. Nuo alkoholinės priklausomybės negalima išgyti. Jeigu jau priklausomybė atsirado, ji niekada nepradings. Kaip ir diabetas ji atspindi patologinį, nenormalų organizmo procesą, kurio neįmanoma pakeisti. Tačiau tiek diabeto, tiek alkoholizmo progresavimą galima sustabdyti.

Šios ligos eiga yra progresuojanti. Veiksmingai negydoma ji smarkiai pasunkėja. Priklausantis nuo alkoholio žmogus netgi po ilgų blaivybės metų negali išgerti nepablogindamas savo būsenos.

Alkoholizmas yra mirtinas. Organizmas ilgainiui nepajėgia susidoroti su gaunamais dideliais alkoholio kiekiais ir nepajėgia jo suskaidyti. Organizmas perkraunamas. Pakenkiami svarbiausi organai: smegenys, širdis, kraujo apykaitos sistema, kepenys ir kasa. Kadangi alkoholis yra organinis tirpiklis, jis pernelyg dirgina gleivines. Dažna komplikacija būna burnos, ryklės, virškinamojo trakto, skrandžio ir žarnyno vėžys. Kadangi dideli alkoholio kiekiai apsunkina smegenų veiklą, pablogėja atmintis ir mąstymas.

Alkoholis iššaukia tokius psichologinius sutrikimus kaip nerimas, depresija, nemiga ir kitus.

Daug geriančiam sunku ilgesnį laiką sukaupti dėmesį ir daryti teisingus sprendimus. Dar nespėję patirti alkoholio žalos įvairiems organams, daug žmonių, priklausančių nuo alkoholio, žūva nelaiminguose atsitikimuose ar nusižudo netyčia sumaišę alkoholį su kitais psichiką veikiančiais vaistais. Arba nusižudo, nes gyvenimas pasidaro per daug skausmingas.

Palikti komentarą