Mėgstantiems

Kaip patiekti šampaną ir putojantį vynuogių vyną?

Patiekti šampaną stilingai – atšaldyti jį iki tinkamos temperatūros, tyliai atkimšti ir išpilstyti į taures būtent taip, kaip dera – nėra įgimta dovana. Tam reikia šiek tiek miklumo, dėmesio ir praktikos. Šampanas turi būti patiekiamas fleitos ar tulpės formos taurėse, kuriose geriau atsiskleidžia jam būdingas aromatas.

Šampanas – visada gaivaus skonio gėrimas. Ypač tai išryškėja atšaldžius. Tam naudojamas kibirėlis su ledu. Tai seniausias, bet pats elegantiškiausias būdas paruošti vyną jo džiaugsmingai paskirčiai. Jeigu norite tai padaryti greičiau, ant ledo gabalėlių užpilkite šalto vandens, iki jis užpildys visus plyšelius. Vanduo su ledu ilgą laiką vėsinamą vyną apsaugo nuo peršalimo, sunkinančio kamščio ištraukimą, slopinančio vyno aromatą bei skonį. Tai dar viena priežastis, skatinanti šampaną vėsinti ledo kibirėlyje, o ne šaldymo kameroje. Šampanas patiekiamas maždaug 7 laipsnių temperatūros.

Atvėsintą šampaną dera tinkamai atkimšti. Kamštis neturėtų iššauti su trenksmu, šiuo metu tai tiesiog nebemadinga. Iš lėto atsukus vielutę, butelį pavertus 45 laipsnių kampu, viena ranka prilaikomas kamštis, kita ranka sukamas butelis. Tobulai atkimšus šampaną, turėtų pasigirsti lengvas atodūsis.

Prieš pilant šampaną į taures, butelis įvyniojamas į sulankstytą baltą rankšluostį. Šampanu užpildoma du trečdaliai taurės.

Dažniausiai šampanas patiekiamas prieš valgį, kaip aperityvas. Visiems žinomas šampano ir ikrų duetas yra ne vienintelis derinys. Paukštienos paštetą, žalumynų salotas, gėlavandenę ir jūros žuvį puikiai tinka užgerti šampanu.

Palikti komentarą