Geriantiems

Kaip elgtis vaikui, jei jis žino, kad vienas iš tėvų geria alkoholį?

Nemažai suaugusių žmonių geria alkoholį. Vieni tai daro tik per dideles šventes, kiti tik per mažesnes šventes ir gimtadienius. Kita grupė žmonių visą gyvenimą laiko nesiliaujančia švente. Jei Tavo Tėvai priklauso pirmoms dviem grupėm, Tau, ko gero, iš viso nelyla rūpesčių dėl tėvų girtavimo. Tačiau jei Tėvai geria dažnai, o galbūt ir kasdien, tai tikrai gali būti Tau problema.

Pirmiausia, ką Tu galėtum padaryti, – tiesiog pakalbėti su vienu iš Tėvų, kuris geria alkoholį. Papasakoti, kaip Tu jautiesi, ką Tu išgyveni, kai Tavo Tėvas ar Mama ateina išgėręs (-usi), arba geria namuose. Jokiu būdu nedaryk to niekuomet, kai Tėvas ar Mama yra neblaivus (-i): visų pirmą, jis/ji, veikiausiai nesupras, ko Tu iš tikrųjų nori; antra, jis/ji pamirš, ką Tu sakei, kai išsiblaivys. Taip pat neverta tikėtis kad tavo žodžiai realiai iš karto paveiks Tavo Tėvo ar Motinos elgesį, nes alkoholizmas yra rimta liga ir alkoholio vartojimo atsisakymas neįvyksta per vieną dieną. Tai ilgas procesas, ir, deja, dažnai baigiasi nesėkmingai.

Svarbu nenešioti šios sunkios problemos vien savyje.

***

Nepamiršk, kad tu turi dar ir savo gyvenimą, draugus, mokslus ir šiose srityse Tu pajėgus kurti tokį gyvenimą, koks Tau atrodo tinkamas. Tu nesi atsakingas už savo tėvų girtavimą, nors dažnai vaikai dėl to patiria kaltės, bejėgiškumo, gėdos jausmus. Svarbu suvokti, kad toks jų gyvenimas.

“Vaikai klausia”, L. Gasiliauskas, K. Levickaitė, G. Našlėnas

Palikti komentarą