Geriantiems

Kada alkoholis tampa problema?

Yra gausybė apibrėžimų, kada alkoholis tampa problema.
Vieni teigia, jog alkoholio problemą turite tada, jei kasdien išgeriate tam tikrą skaičių taurių. Kiti teigia, kad alkoholis tampa problema jau tada, kai geriate kasdien. Dar kiti tvirtina, jog gėrimas rytais yra reikšmingas rodiklis. Kriterijų yra begalė. Vienas linksmesnių kriterijų yra toks: jei geri daugiau nei tavo gydytojas, vadinasi, turi alkoholio problemą.
Kuo daugiau apibrėžimų žinai, tuo lengviau išsirinkti tokį, koks tau netinka. “Tikriausiai man dar nėra alkoholinės problemos, nes aš dar ne…”
Jeigu vartodamas alkoholį atsiduriate tokiose situacijose, kurių nebuvote numatęs ir kuriose atsidurti nenorėjote, tikriausiai alkoholis tapo jums problema.
Alkoholio problema yra problema dėl alkoholio.
Visi, kurie jau įveikė savo alkoholio problemą, pripažins šio apibrėžimo teisingumą. Jie visi įsitikino, jog per alkoholį yra patekę ten, kur niekad neketino būti ir nenorėjo būti. Su liūdesiu ir sopuliu jie pasakoja apie savo pralaimėjimus ir gėdingas situacijas, kuriose dažnai atsidurdavo. Jiems teko suvokti, kad alkoholis vis labiau juos valdo, kad jie bejėgiai prieš alkoholį. Jų sugebėjimas tvarkyti savo gyvenimą menksta. Alkoholis – pradžioje buvęs jų geriausias draugas, vėliau juos išdavė – tapo gresiančia gyvybei problema. Jie taip pat pasako radę šiai savo problemai sprendimą tik dėka kitų, su meile bei pagarba padėjusių jiems priimti pagalbą, kurios prašyti buvo bejėgiai.
Kai žmogui ilgainiui atsiranda alkoholio problema, jo artimi žmonės – šeima, draugai, bendradarbiai – taip pat kenčia nuo šios didėjančios problemos. Nors tai jo problema, bet ji pasidaro ir jų. Jų gyvenimo kokybė pablogėja. Štai kodėl jie turi ieškoti pagalbos sau artimam žmogui. Jeigu jis pasveiks, ir jų gyvenimas pagerės.
Šiais laikais priklausomo nuo alkoholio artimieji gali susivienyti teikdami jam reikalingą pagalbą. Ir ta pagalba gali būti taip suteikta, kad nei priklausomas žmogus, nei jo gelbėtojai nebūtų pažeminti. Pagalba tada veiksminga, kai būna iš anksto apgalvota.
Pagalba padeda.

Jorgen F. Nissen
“Nematomas dramblys”

Palikti komentarą