Mato perspektyva

Susikurkite savo asmeninį puslapį, blog'ą, dienoraštį... kaip bevadintume...

Re: Mato perspektyva

Liepukas » 2017-05-13 22:21:05

Pažystamas maršrutas
2012.02.26 *
_

*- The future has already happened. Stay ahead of the curve by calling in and embodying your future self now.
Vartotojo avataras
Senbuvis

Liepukas » 2017-05-14 08:54:01

Aš irgi noriu prisidėt, prisijungt prie tavo minčių.
Juo daugiau durų atveri, juo labiau keičiasi įsitikinimų sistemos ne tik apie patį save, bet tuo pačiu ir apie pasaulį, aš taip beidama pirmą kartą išdrįsau nusiimti įsitikinimų sistemą, kuri populiariai vadinama dievu.
Ir žinai dar ką manau, kad ne visi būtent šį dabartinį savo gyvenimą turi "planų" atidarinėti kokias tai duris, eiti per dykymas..:) Jei gerai suprantu, tai daugiausiai daro tie kurie uždarinėja reinkarnacijos ratą, bent jau mano aplinkoj, bendraminčių, tai visi uždarinėja ir visi tikrai eina per visokias duris, susitinka su savo šešėliais, su įsitikinimų sistemom, tiesa manau ne viskas turi būti skausminga, o kaip tada balansas, esu patyrus jog atidarinėjamos durys į priešingą patirtį, kuri kaip ne keista taip pat gali būti išstumta į pasamonę dėl kokių priežasčių tai man ne visiškai aišku (turiu minty ne pozityvų mąstymą, kaip socialinį- proto konstruktą, turiu minty kažką dar komplesiškesnio - širdingesnio) apie save apie pasaulį..
O kad žmonės nesugeba, nenori, negali, vengia atidarnėti skausmingas patirtis, padėtas pasamonėj, kabinasi į vieną pusę, poziatyviąją ir jau vien dėlto dažnai veikia iš savo nesąmoningo šešėlio zonos, tai manau ok, nors ir nemalonu, bet normalu, darom geriausia ką galim su savo gyvenimu, pagal tai kiek žinių apie jį turim tuo metu. Ir kaip aš suprasčiau tai yra laipsniška. Bet nesu įsitikinus, kad tai vienintelis kelias. Kažkada tai neseniai skaičiau knygą apie bičą, kuris gyvenime buvo pasiutęs, gėrę, vartojo ko tik nedarė ir pum pakankmai jaunam amžiuj, nelaimingas atsitinktinumas, numirė ir jo sesuo užmezgė,ar jis su ja užmezgė,kontaktą poto ir pasakojo, lydėjo vienas kitą per to bičo kelionę, sąmonės kitimą, supračių po taip vadinamos mirties ir tikrai jo gyvenimas nebuvo,bent iš paprastos perspektyvos žiūrint, laipsniškas procesas, bičas nedirbo su savimi :)) netobulėjo dvasiškai tam, kad pasiektų tokį sąmonės būvį. Taip kad kartais galvoju, kad tasai linijinis supratimas apie dalykus (kaip laipsniškus per vieno gyvenimo laikmetį) jis ne vienintelis..Tai reiškia aš ne manau jog kiti turi taip tobulėt, bala žino kokį planą jie sau susikurę, bet aš tai pabandysiu ir į tą dykumą išeit ir nuosavą šešėlį priglaust ir netgi porą metų gyvenu su įrankiais ir nuosava patirtimi kaip tai daryti..Bet šiaip nesu užtikrintai ir nuosekliai pasrinkusį tokį kelią, man tieisog fizinio kūno kančia dešimties metų laikotarpyje suformavo tokias sąlygas, tokį dar vieną startą :) galimybes, nusiimti balastą, prisiakumuliuot pakankmai energijos paskutiniam šuoliui out. Ir nemanau kad čia ta fizinė kančia yra esmė, tiesiog tai yra katalizatorius Ji svarbi čia ir dabar, bet negodotinas, kad be to nieko neišeis. Jei gerdamas greičiau sudroši fizinį kūną, tai daugiau šansų kad galbūt greičiau mesi gerti :), ty jei sudroši pakankmai kad skaudėtų, yra šansas kad nenusigersi mirtinai. Aš pvz su gėrimu buvau "vienos nakties žvaigždė", per vieną naktį, tiek užtektinai prisižaisdavau, kad kitą rytą beveikdavo tik kelios pagrindinės žmogiškos funkcijos, todėl man labai sudėtinga būtų buvę prasigerti ilgoj perpektyvoj, tyliai, sąlyginai ramiai ir ištvermingai metų metais...Tiesiog gal tai net neįmanoma, kai susidegini iki basico per naktį. Reiškia fizinė kančia mane tiesiog nukreipė eiti kita puse..Bet keliaujant dar toliau aš matau kad ji, toji kančia, nėra būtina sąlyga, nebesvarbiausias elementas.
O kur yra fizinė kančia, ten ir dykumos, ten ir šešėliai ir matyti ir nauji, jau vien natūraliai kai žmogus kenčia fiziškai jis nebus toks pats kaip tokių problemų duotuoju metu neišgyvenantis..Aš manau kad kokybei dvasinio darbo yra kriitiškai svarbu išsiaiškinti nuo ko tu kenti, bent jau nuo ko tu tiksliau kenti, kas ta dykuma..Kiekvienas galbūt pasakys iš savo pusės kas jam yra jo dykuma, bet kas tau tavo dykuma.Mane pvz fizinis kūnas, ty jo apribotos galimybės esančiuose iššūkiuose, iššauna mane kaip vientisą būtybę į dykumą, ne atvirksčiai, kalbant apie kažkokius esminius dalykus, aišku niaunsuose visko būna. To pasekoj savo kančios ir katalizatoriaus nusikėlimo į dykumą priežasčiai, savo kūnui, aš jaučiu meilę, pagarbą, rūpestį, dėlto kad jis ėmėsi tokios misijos mano evoliucijoj , kad užsikrovė ant savęs tokią užduotį ir esu patyrus jog tikrai daro geriausiai ką gali padaryti.
2012.02.26 *
_

*- The future has already happened. Stay ahead of the curve by calling in and embodying your future self now.
Vartotojo avataras
Senbuvis

Liepukas » 2017-05-14 09:03:52

Ačiūs jog parašei apie savo dabartinę patirtį, artima..
Smagius pokalbius, pokalbių temas atneši čia..
Parašyk, kai ši sudėtinga banga nuslūgs..
Beja, anksčiau ty prieš metant gerti, turėjai tokių patirčių, periodų?
2012.02.26 *
_

Vartotojo avataras
Senbuvis

Gintuks » 2017-05-14 10:49:52

Pac Tu ,Matajj, saves neisanalizuosi niekaip.Paciam sau prieiga prie pasamones yra apribota.Access denied,kaisaka.Del to ir yra psihoanalitikas,kuris nesusijes su Tava kancios saltiniu.Jis gali liesti gyva mesa plikom rankom kaip xirurgas.Is kitos puses,"dvasingumas" nesisieja su kazkokiais malonumais,brandumais ir pan.Pirmiausia tai yra sugebejimas ishkesti skausma ir juom galbut dziaugtis,kad -pirmiausia-Tu jauti,(o ne pabegi).Dar kazka norejau parashyt,bet pamirshau.Man pas Tau per daug texto. :)
Vartotojo avataras
Senbuvis

Matassj3 » 2017-05-14 15:13:34

Gintuks rašė:Pac Tu ,Matajj, saves neisanalizuosi niekaip.Paciam sau prieiga prie pasamones yra apribota.Access denied,kaisaka.Del to ir yra psihoanalitikas,kuris nesusijes su Tava kancios saltiniu.Jis gali liesti gyva mesa plikom rankom kaip xirurgas.Is kitos puses,"dvasingumas" nesisieja su kazkokiais malonumais,brandumais ir pan.Pirmiausia tai yra sugebejimas ishkesti skausma ir juom galbut dziaugtis,kad -pirmiausia-Tu jauti,(o ne pabegi).Dar kazka norejau parashyt,bet pamirshau.Man pas Tau per daug texto. :)

Gintuks, mano tikslas nera saves isanalizuoti o ir i modeli samone/pasamone as neziuriu per psichoanalizes prizme. Psichinalize as del tam tikru priezasciu nelaikau tokio efektingumo irankiu, kuris mane tenkintu, todel juo ir nesinaudoju.
Делай,что можешь, с тем, что имеешь,там,где ты есть. (Veik čia ir dabar taip, kaip leidžia tavo sugebėjimai).
Dažnas svečias

Valija » 2017-05-14 20:58:01

Kad visi mąstytų kaip Matas...Šaunuolis Matas, griebiat problemas už šaknų.....ir suprantat kad, kad ne alkoholis yra mūsų problema, o jis yra suknistų nervų, suknisto gyvenimo pasekmė...Pvz.Liepukas(atsiprašau,kad pasinaudosiu, kaip pavyzdžiu ,bet labai tinkat čia), na,kaip supratau gėrė eilę metų, buvo vieniša, depresavo....na, tai priežastis tame..,depresijoje, vienatvėje, ir ji pati tik žino kur...bet surado antrą pusę, kuri jai tinka ir dar daugiau....dingo alkoholis...depresija irgi pamažu....Tai ji, aš manau ir nebuvo alkoholikė.....tik alkoh.slopindavo savo skausmą,kaip ir aš.nes man atsirado depresuxa po skyrybų...dar alko nevarojant....
Dažnas svečias

Liepukas » 2017-05-14 22:24:10

Man alkoholis buvo energizeris, nes turėjau nusilpusią sveikatą:) kaip koks red bulls, kurio pagalba išsmiegojau su savo liudesiukais ir blaivykloj, ir parkely be batukų. Vienos nakties vienišas jureivėlis uosto žiburiuos ir peripetijose. Bet šiaip viskas ok.
2012.02.26 *
_

Vartotojo avataras
Senbuvis

Matassj3 » 2017-05-14 23:39:59

Liepukas rašė:Ačiūs jog parašei apie savo dabartinę patirtį, artima..
Smagius pokalbius, pokalbių temas atneši čia..
Parašyk, kai ši sudėtinga banga nuslūgs..
Beja, anksčiau ty prieš metant gerti, turėjai tokių patirčių, periodų?

Kad man čia ne sunkusis etapas. Šiame etape sunkioji dalis jau buvo. Dabar daugiau mažiau ramu. Jei išlenda kokia giluminė medžiaga, tai tiesiog užsirašai ją ir paskui apsidirbsi. Tad tos aprašytos būsenos buvo du pusdieniai. Tai čia vaikų žaidimai.

O ten kur dėl dievo rašei, tai ten žiauriai daug rašyti reikia. Bet jei trumpai, tai tuomet būtų taip: vaikas tikėdamas Kalėdų seneliu iš savo paties tikėjimo patiria visokias būsenas ir jis mano, kad tai patiria dėl to, kad Kalėdų senelis egzistuoja iš tiesų. Ir čia jis ir teisus ir neteisus. Neteisus dėl to, kad senelis neegzistuoja, o jausmus jis pats savo tikėjimu susikuria. O teisus jis dėl to, kad senelis jo subjektyviame pasaulyje vis dėl to egzistuoja, ir net keičia elgesį, smegenų struktūrą ir t.t. Tokia tikrovė leidžia ir nusigrybauti ir sau padėti. Nusigrybauti gali dėl to, kad už dievą laikysi tai, kas bus tik proto konstruktai, o padėti sau gali tuo, kad gali susikurti savo savimonėje kokį nors tau naudingą tapatybę, pavyzdžiui patarėją tau reikiama tema. Ir tuomet kai tu į jį kreipsis mintyse, gausi iš jo atsakymą. Tikėti čia nieko nereikia, tiesiog pasidarai ir gauni rezultatą (apskritai tikėjimas 90 procentų yra begančių nuo supratimo žmonių namai). Mįslyju, kad analogiškai yra ir su pačių žmonių susikonstruotu dievu.

Tačiau jei norėsi užmegzti ryšį su Tuo, kuris nėra mūsų konstruktas, tuomet reikės išsiaiškinus dualistinio pasaulio principus, depoliarizuoti visus savo ir ne savo (tau prienamus/žinomus) manymus apie dievą. Kalbant metaforiškai, tai įsivaizduok, kad Dievas yra už lango, bet tu jo negali matyti, nes pas tave ant paties lango su nepermatomais dažais yra nusipieštas dievas (proto konstruktas). tada žmogus žiūrėdas į tą nupieštą dievą ant lango mano, kad čia ir yra tai, kas yra už lango. Tačiau čia feikas, nors jis iš piešinio ir patiria emocijas, smegenų pasikeitimus ir pan. Tai vat kelias į tai, ko dalimi mes esame, prasideda nuo lango nusivalymo. O tam, kad jį nusivalyti, reikia žinoti kaip sujungti priešingus poliariškumus, nes teigiami ir neigiami įsitikinimai, tėra tik skirtingos to paties medalio pusės. Ir tie ir tie tėra konstruktai, kurie vienodai slepia kas yra už lango. Analogiškai ir su patirtimis. Reikia apdirbti ne tik neigiamas, bet ir teigiamas, bo kitaip krūvinis įvykis viesiems laikams neišnyks. Ant šito beje dauguma klasikinių psichoterapijų ir susimauna.

Apie tuos poliariškumus ir panašiai rašo Živoradas Slavinskis knygoje Back to Oness (ji yra ir rusiška). Ten duoda ir įrankius kaip su būsenom, įsitikinimais, asmenybės dalimis ar dar kažkuo tvarkytis.
Делай,что можешь, с тем, что имеешь,там,где ты есть. (Veik čia ir dabar taip, kaip leidžia tavo sugebėjimai).
Dažnas svečias

Liepukas » 2017-05-14 23:51:43

Tai jei kaip sakai viskas daugiau mažiau ramu, tai oki :) aš tik puslą atėjau patikrinti. Keliaujam toliau.
2012.02.26 *
_

Vartotojo avataras
Senbuvis

Matassj3 » 2017-05-29 10:34:08

Turbūt kiečiausios mano matytos psichologijos paskaitos (vertėtų jas parsisiųsti) https://www.youtube.com/watch?v=zWCKjoo ... ujarUgyLfv
Dažnas svečias

Liepukas » 2017-05-29 17:54:45

Fainas, dalelę klausiau ,dikcija žmogaus tokia rami, pradėjau namuose buities tvarkeles savo smagumui daryti po darbų, tai smagiai fone kaip įdomus kompanionas. Kolkas dar ne viską ir nesistengiau įsidėmėt , susivokt bet maloniai nustebino kad taip suprantamai išaiškina, jei tik įsiklausau. Būna, kad erzina, bet šis žmogus maloniai nustebino, jog neerzina. Su tokiu kompanionu ir namų remontas pasidarytų. Atsiprašau, kad taip buitiškai, greičiausiai tai garbus žmogus, aš nesu apsišvietus šioje srityje. Gero pažinimo ir klausymo, kas prisijungs.
2012.02.26 *
_

Vartotojo avataras
Senbuvis

Matassj3 » 2017-05-30 17:59:48

Liepukas rašė:Fainas, dalelę klausiau ,dikcija žmogaus tokia rami, pradėjau namuose buities tvarkeles savo smagumui daryti po darbų, tai smagiai fone kaip įdomus kompanionas. Kolkas dar ne viską ir nesistengiau įsidėmėt , susivokt bet maloniai nustebino kad taip suprantamai išaiškina, jei tik įsiklausau. Būna, kad erzina, bet šis žmogus maloniai nustebino, jog neerzina. Su tokiu kompanionu ir namų remontas pasidarytų. Atsiprašau, kad taip buitiškai, greičiausiai tai garbus žmogus, aš nesu apsišvietus šioje srityje. Gero pažinimo ir klausymo, kas prisijungs.

Na iš to kiek yra tekę klausytis gyvai ar per media psichologijos paskaitų, tai čia pas jį labai ir labai aukštas lygis. Retai koks dėstytotas sugeba tiek potencialo sukoncentruoti į paprastą kalbą.
Dažnas svečias

Ankstesnis

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių