Pradzia

Susikurkite savo asmeninį puslapį, blog'ą, dienoraštį... kaip bevadintume...

Re: Pradzia

e » 2013-04-09 18:56:24

taip ir sukasi galvoje mintys tokia tvarka, kaip parašei, nuo to laiko, kai išgerei?
iki tokio laispnio, kad imama menkinti savo paties išgyvenimus.
Kam tie ciniški bla bla..baik, tai svarbu, kaip jauties, ką išgyvenai, paskui tik gėrimo negėrimo klausimai..įsiklausyk žmogau ne alkoholizmo apibrėžimus ar apie ką tu kalbėjai, o kaip jauteisi prieš tai, kaip dabar.tai svarbu.labai.
toks įspūdis, kad negirdi nei savęs, nei kitų
aš skaitau tave ir girdžiu žodžius pilnus žmogiško skausmo
Senbuvis

Edvardas » 2013-04-09 19:20:52

labai vaizdziai aprašiai busena ,,pereinamojo" laikotarpio, kai jau mastai apie blaivybe, bet desimtys priezasciu privercia vis dar pagurksnoti. Naturali situacija, manau, kad 99 proc. priklausomuju tai isgyveno, bet galiu garantuoti, kad kuo ilgesnė blaivybe tuo maziau kamuos savigrauza ir kiti savigailos komponentai.
Rasai apie prota, valia, bet jie b e j e g i a i pries priklausomybe. Kaip kartais vaizdziai pasako: ar gali savo valia, na protu sustabdyti viduriavima? Abejoju.:) Skaityk, kad priklausomybe tai viduriavimas tik dešimt, simta kartu stiprsesnis. Na, cia liaudiskai paaiskinau.:)
Pabandyk apskritai nekelt pirmos ir tik sia diena, jokiu apgailestavimu, kad gyvent turesi be alkoholio. Tik sia diena buk blaivi, tik diena, tai daug lengviau nei uzsiridenti ant peciuku ,,viso gyvenimo negerima".
Su blaivybe pamatysi kaip keisis mastymas, ateis laikas kai sypsosies prisimindama kova su alkoholiu, nes kova su juo dazniausiai pralaimima.
Labai graziai rasai, aciu Tau.
Senbuvis

Nevykele » 2013-04-10 18:54:44

e - zinoma, kad skaudu, nes pripazinti, kad esi silpnavalis yra sunku. Kam patinka suklupti? Gal esu labai savikritiska, taciau visada noriu, kad viskas butu kaip as suplanavusi... jeigu nepavyksta, labai kankinuosi. Paskaiciau savo senas zinutes, vienu metu buvau isdidziai rasiusi, kaip as jau nebesu geriancioji, arba negerianti alkoholike, bet laiminga abstinente. Tikrai tikejau tuo, ka rasiau. Ir dabar tikiu, kad visa priklausomybe yra tik isitikinimas, kazkoks isikalbetas dalykas - kad mes, negeriantieji jaustumemes blogai, todel, kad negalime/nenorime gerti. Ir dabar negeriu tik sio suvokimo deka, kai nesikankinu, nezadu sau, kad stai va negersiu sia diena, o jau rytoj tai pilsiu. Niekuomet nesutiksiu, kad mes esame bejegiai, kaip sako edvardas.
As nesu bejege - nes galejau sustoti ir padariau tai pati, savo valios jega. Jei pripazintume priklausomybe kaip nesulaikoma tryda, tada pagal tave edvardai as turejau pilti kelias savaites nesustodama? Puikiai galejau tai daryti ir veliau tureciau puiku pasiteisinima (argi ne saunu), as geriau nes priklausomybe man pakiso koja, mano savijauta, aplinka mane privede prie to, kad uzsisakiau alkoholio.
Mano atveju - uzkniso viskas, buvo nepakeliama itampa, daug pasikeitimu gyvenime, darbe. Smegenys virte vire, reikejo jas paprasciausiai atpalaiduoti, kitaip butu ivykes nervinis smugis manau. Vienintele iseitis - mano galvoje, kur tiek metu iteigta, kad alkoholis atpalaiduoja - pasirode isgerti. Jau begeriant supratau, kad tai klaida, kad veliau, jau po fakto, bus ne geriau, bet blogiau, kad palengves tik sia akimirka, o veliau tikrove kals plaktuku per galva ir dar sunkiau su visu tuo teks dorotis. Tad kaip paaiskinti, kad pati sustojau gerti ir ispyliau viska i kriaukle? Jei jau esame tokie bejegiai, niekaip to negaleciau padaryti, nes priklausomybe yra stipresne uz mus.
As nesutinku buti auka, bet taip pat labai nepatinka man, kai as pazeidziu pacios principus arba nusistatyma - ir dar padarau tai, puikiai zinodama pasekmes. Jokia saviapgaule nepades, jei zmogus tikrai nores isgerti. Jis padarys sprendima ir jokios susirinkimu grupes, zingsniai jo nesustabdys. Ir kiek zmoniu jau tai padare - galiu isvardinti net kelis forumo dalyvius, kurie ne karta rase, kad geria. O pries tai jie moke kitus, kaip susilaikyti, kaip sau iteigti kazkokia saviapgaule ir panasiai. Aisku, jie negere didelius periodus, taciau vis tik vel tai padare. Kas garantuos, kad tai vel neivyks?
Atleiskit, bet vis tik manau reiktu prisiimti atsakomybe uz savo veiksmus mums visiems. Jei kas uzgerem - padarem puikiai ta suvokdami, galvoje gerai perkrate pasekmes, kas gali nutikti. Nemanau, kad patyres blaivybe zmogus, tiesiog lengva ranka pakels stikliuka. O jei taip ir sako - meluoja sau ir kitiems, del ko dar didesnes sazines kancios pacio viduje. Del to uzgere zmones suserga depresija, zudosi ir panasiai? Paprasciausiai sunku pakelti fakta, kad pats nusprendei sugrizt i visa ta mesla, nesamoninga tinkla... per sunku.
Paciai ilga laika buvo sunku pripazint savo tiesiogine atsakomybe - bet is tikruju, tai buvo mano gan apgalvotas ir pasvertas sprendimas. Galeciau ji apipinti legendomis, sukurti priezastis ar pasakyti, kad nejucia emiau ir nusipirkau, bet taip nera ir manau tik vienetiniai tokie atvejai buna zmonems. Isimtys taisyklese. Tad dabar man kiek palengvejo, kai pagaliau sau pripazinau, kad pati norejau to, taciau tai nereiskia, kad as turiu dabar stacia galva nerti i sudus ir nebegyventi blaiviai. Juk kazkada sustojau gerti, vadinasi ir toliau tai galiu padaryti. Nesu ideali (nors labai to noreciau), tad suklupau, nugalejo silpnybe, paprasciausiai buvo lengviau padaryti tai, negu kitaip isspresti situacija gyvenime. Tad toliau galiu gyventi, kaip gyvenau, pasimokius is sio paklydimo ir stengiantis saves neapgaudineti gyventi saziningai jei ne pries kitus, tai bent pries pacia save.
Nevykele
Dažnas svečias

Edvardas » 2013-04-10 20:29:13

Nevykele, tikrai nenoriu Tavęs auklėti ar mokyti. Tikrai neturiu teisės, rašau tik kas buvo, yra su manimi. Tikrai esu silpnavalis prieš alkoholi, bet ši silpnavalystė man leidžia skaičiuoti 20 -us blaivyės metus. Panašūs ,,silpnavaliai" yra ir mano draugai, kurie daug metų blaivūs. Kova su priklausomybe išsunkia žmogų ir fiziškai, ir psichologiškai. Esi pastoviai įsitempęs, pasa..monė vis tiek orentuota kaip gauti alkoholio ir jungi žmogus tuos rezervus:valią, įsipareigojimus sau ar kažkam, savigraužą, gailesti sau ir pan. Juk tai esu praėjęs. Ar aš pralošiau pasiduodamas? Bent aš manau, kad ne. Gal geriau būti pasidavusiam, bet gyvam, sveikam ir tikrai gyvenimą matančiam daugiau spalvingu nei kai gėriau.
Rašai, kas valios dėka sustojai, išpylei į kriauklę vyną. Kam pilt, jei valia šalia? Jei esi tikrai priklausoma (bent iš Tavo rašymo tai galima suprasti), tai tokie veiksmai yra epizodiški ir perspektyvoje išnykstantys. Liga - progresuojanti. Dabar tai gal sunku suvokti, bet tolesnis gyvenimas duos atsakymą. Kaip ten bebūtų - kiekviena blaivi diena yra turtas, o pas Tave tas turtas kaupiasi. Sekmės. Pasidžiaukim tuo ką turime.:)
Senbuvis

e » 2013-04-11 07:17:35

man artimas tavo požiūris- aš nesu auka, labai, niekad nesu to pajautusi supratusi taip paprastai. Kartais skubiai net tenka papildyti jį didele meile sau, idant nesusigriežtint ir būt švelnia su kitais (jei nesu gera sau, tada esu labai bloga kitiems)
šiuo metu tyliai i uždariau AA grupės duris, dėl ideologinių skirtumų.
va. .sakiau gryšiu pasidalinsiu kaip man sekėsi kai bus trys metai.
Senbuvis

Nevykele » 2013-04-11 12:26:30

paskaiciau Zoro asmenini puslapi, taip graziai jis raso... jis teisus, visi zmones turi tas pacias problemas, tuos pacius rupescius, nuotaiku svyravimus.
Siandien galvojau, kodel as esu linkusi i priklausomybe? Ar tai nuleme, kad seimoje, gimineje labai daug alkoholiku? Mano abu seneliai, teta, tevas, brolis... visi paliesti sios problemos. Mano tevas nusprende mesti gerti ir negere gan ilga laika. Jo priezastis buvo sunki liga, kuri neleido jam gerti, grese mirtis. Taciau net ir mirciai zvelgiant i akis jis karta paslydo ir eme gerti. Kelias dienas - taciau tai tik parode, kad kartais ir mirties baime zmogaus nesustabdo. Veliau vel nustojo gerti, gyveno blaivas, bet budamas ligonis labai kankinosi, nes negalejo gyventi pilnatvisko gyvenimo. Jo mirtis velgi buvo visai ne nuo pagrindines ligos, o plauciu uzdegimo. Jis paprasciausiai nepasveiko, nes organizmas nebekovojo, o sirdis buvo jau per silpna.
Po keliu menesiu mama tvarke jo kabineta, rinko daiktus ir spintoje rado 2 isgertus degtines butelius. Labai sukrete ja tas radinys, nes ji sako, kad niekuomet nemate jo isgerusio ir net nenumano, kada jis galejo isgerineti, kad ir po stikliuka. Del nemigos ramindavo save? Del savo dvasines busenos jam reikejo atsipalaidavimo? Niekas dabar neatsakys, ir jis nepasakys mums, nes negali, jo jau nebera. O kaip gaila, kad jis nepasidalino savo problemomis, nes gal butu buve lengviau? Puikybe paprasciausiai neleido pasidalinti sia paslaptimi su niekuom ir tyloje su savo sazine reikejo gerti stikliuka kita. Aplinkiniams jis pastoviai didziavosi, kad nebegeria ne laso, kad jis toks stiprus ir jo valia gelezine. Daug kas tikejo ir mate ji kaip labai stipru zmogu.Ir buvo jis stiprus, taciau visgi zmogus... niekada nebuciau smerkusi, ar nuvertinusi viska ka jis gyvenime pasieke paaukojo del kitu, del savo vaiku.
Tad nenoriu but tokioje pacioje padetyje kaip jis, uzsislepus su savo problemomis, apgaudinejanti visus ir save. Va labiausiai bijau apgaudineti save. Labai ilgai ta dariau. Sau buvau susikurusi istorija, kodel as geriu ir pasiteisinima, kodel as negaliu sustoti - tai, kad mano gyvenimas sunkus, apie savo praeiti galedavau kalbeti ilgai ir nuobodziai, itrindavau aitruma i visas gyvenimo padarytas zaizdas, kad dar labiau skaudetu, kad taptu saves gaila. Tada budavo lengviau igerineti, nes zinojau, kad ne siaip sau, ne is silpnos valios as geriu, bet del savo charakterio, likimo smugiu, del zmoniu, kurie manes nesupranta. Bandziau savo smegenyse tapti auka, besikankinancia butybe, kuri gime ne savo laiku... Narsciau savo silpnybes, blogus budo bruozus, bandziau iziureti kazka, kas pateisintu paprasciausia nora uzsimirsti, nieko nedaryti, nebuti atsakinga uz savo gyvenima.
Siaip paziurejus i mano vaikyste, paauglyste, seima, kurioje uzaugau, butu imanoma rasti priezasciu, paaiskinti budo minkstumui, silpnavalystei - lyg ir vel ne mano kalte, kad tokia mano asmenybe susiformavo, bet stai bandau susikurti save is naujo. Rasti nauju jegu savyje ir suvokti, del ko sprendimai priimami - geri ar blogi.
Vakar vaiksciojome parduotuveje ir vyras pastebejo, kad jau ilga laika apsieiname be alkoholio. Anksciau visuomet pirkdavome - miksiuka, vyna, alu ar metaxa. Kazka. Kad suvartotume vakare prie televizoriaus, isgertume su draugais uzejusiais i svecius, siaip isgertume. Del to kad negeriu, jam nera ko gerti vienam, tad geriau perkame sultis ir arbatas... Pastebejome, kad visai nepasigendame jo - alkoholio, kad ismokome gyventi be jo. Tad kam jo is vis reikia zmoniu gyvenime? Ar tikrai jis toks visagalis ir reikalingas produktas?
Nevykele
Dažnas svečias

mindogas » 2013-09-23 19:18:35

ir vel man viskas is pradziu oi kaip emociskai sunku atsigauti fiziskai tai nėko bet savo prote pasimečiau visai blaivas tik 2 dienas kaip pakeisti ta prakeikta liniuote nervoja ji mane neteisibe rodidama
url=http://www.supermama.lt/liniuote/vaikas/]Paveikslėlis[/url]
Senbuvis

Bebras » 2013-09-23 19:57:53

Mindogai, norėčiau kažką protingo pasakyti, bet nieko nesugalvoju - pats tik 10 dienų atsigaudinėju po daugiadienių...
O dėl liniuotės pakeitimo eiti į: Vartotojo valdymo pultas - Aprašymas - Keisti parašą
Vartotojo avataras
Senbuvis

mindogas » 2013-09-23 20:08:30

Na va istriniau visai ji nereike bėsino jis mane, ka čia bebre bepasakisi yra kaip yra, rit grupe varisiu gal nori prisidėti bebre :D
Senbuvis

Bebras » 2013-09-23 20:14:08

Galbūt...vis pagalvoju, kad jau laikas į grupę, gal ryžto trūksta...jeigu ką brūkštelsiu kokią žinutę. Apie Minesotą labai galvoju, bet tinginys esu, niekaip neprisiruošiu ten paskambinti ar nueiti užsiregistruoti.
Vartotojo avataras
Senbuvis

mindogas » 2013-09-23 20:54:52

Aš liktai tau rašiau i privata svo numeriuka jei sugalvosi pasuk aš tai eisiu tikrai
Bebras rašė:Galbūt...vis pagalvoju, kad jau laikas į grupę, gal ryžto trūksta...jeigu ką brūkštelsiu kokią žinutę. Apie Minesotą labai galvoju, bet tinginys esu, niekaip neprisiruošiu ten paskambinti ar nueiti užsiregistruoti.
Senbuvis

e » 2013-09-24 08:59:06

mindogai su pradžia tave :)
Senbuvis

mindogas » 2013-09-24 16:14:37

Labai jau dauk tu pradziu juk turi buti kada nors ir viduris
e rašė:mindogai su pradžia tave :)
Senbuvis

Medūza » 2013-09-24 20:03:06

Buvo gi tas vidurys, tik ne toks musiet...

Mindogai, palankaus vejo Tavo kely! JAu gaires turi. Laikykis, bratka.
Dažnas svečias

Nevykele » 2014-04-29 23:25:54

Paskaiciau savo butus parasymus - koks besiliejantis kosmaras mano galvoj buvo.... ir tikrai, atsimenu, kaip buvo sunku ir kaip as save grauziau. aisku, prasidejo atkrytis, bet toks baisokas - geriau vyna, po 2 butelius, slepiausi, maskavausi, grizau prie tu paciu sudu. Paskutinio uzgerimo suvartojau visus alkoholinius gerimus kokius tik turejau, apsinuodijau, slykstu ir prisiminti. suzinojo vyras ir t.t. po paskutinio karnavalo paskambinau i aa cia anglijoj ir paprasiau pagalbos. Kita diena man paskambino moteris gyvenanti kaiminysteje ir ikalbejo nuvesti i pirma aa susirinkima. abejodama, bet pasijutusi beviltiska nuejau. Ten pasitiko neaprasomas gerumas ir meile. aisku, is pradzioje atrode, kad visi esantys yra gan pamise individai, visur bandziau rasti alhasu bruozu, masciau apie blogiausia, nes keli dalyviai pasakojo apie isblaivinimo istaigas, myzimus i lova bei kalejima. Bet ejau i kita susirinkima. ir i kita. siuo metu jau 9 menesius negeriu ir einu i susirinkima kiekviena sestadieni....
Nevykele
Dažnas svečias

AnkstesnisKitas

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias