marušos jurta

Susikurkite savo asmeninį puslapį, blog'ą, dienoraštį... kaip bevadintume...

Re: marušos jurta

maruša » 2017-03-15 09:39:25

Ačiū, pavasaris man sunkus metas, tai ligos specifika, bet susitvarkysiu, išlipau dar ne iš tokių duobių :)
Senbuvis

mikas » 2017-03-15 10:56:44

Susitvarkysi , jei labai labai norėsi . Rašei , kad turi sutrikimų su mityba ta prasme per daug valgai , tipo saiko turėjimas? Aš visad galvojau , kad esu stiprus galiu , nu kažkas panašau kap su alkoholiu , kad galiu sustot, bet realybė vėl parodė "uodegą". Ačių Aitrai kuri "užkabino" mane ant tos sveikos mitybos . Mažais žingsniais , bet judu. Gaila nebuvo šeimoj žolininkų , tad tenka man patinkančias arbatas pačiam susirast , turiu gan nemažai prieš karinių (smetoninių) knygų , gan daug įdomios info randu plius šiuolaikinių metodų , gal kas ir gausis jei nemirsiu parašysiu. Laikykis , tu gali.
Senbuvis

maruša » 2017-03-15 12:16:12

Čia daug gilesnės problemos su giliom šaknim, iškreiptas santykis su maistu tik priedanga joms nespręsti. Panašiai turbūt kaip ir alkoholikams.
http://www.bernardinai.lt/index.php/str ... -sau/49812
Senbuvis

Aitra » 2017-06-11 16:36:55

maruša, gal gali trumpai papasakoti, kaip gydomas valgymo sutrikimas? :)
Paveikslėlis
Senbuvis

maruša » 2017-07-13 11:28:24

Valgymo sutrikimas tai psichikos liga, ja sergantys žmonės naudoja maistą arba jo atsisakymą (anoreksijos atveju) kaip priemonę bėgti nuo savo problemų. Na, panašiai kaip alkoholikai. Tai visų pirma kas yra daroma, tai įvedamas mechaninis valgymas, su šiomis ligomis dirbantis dietologas sudaro mitybos planą, kad atkurtų visų reikiamų medžiagų balansą ir kad elementariai smegenys būtų pamaitintos. Anoreksijos atveju maisto kiekiai iki normalių porcijų didinami pamažu. Valgoma kas 3, max kas 4 val. tiek kiek nurodyta, kadangi būna sutrikę alkio ir sotumo pojūčiai. Po 6 mėn. tokios mitybos galima pereiti prie maitinimosi savo nuožiūra. Ir tuo pat metu intensyviai dirbama - individuali psichoterapija, grupinė psichoterapija, jei reikia vaistai, dailės terapija, psichoedukacija, kūno vaizdo terapija, filmų terapija. Tai kompleksinis gydymas. Deja, man teko matyti daug moterų, kurios taip ir neįstengė pralaužti ledų ir pvz atsiverti apie seksualinę prievartą vaikystėje. Ir toliau serga..
Senbuvis

mikas » 2017-07-13 16:45:04

O tai jei subalansuoji mitybą, sunormalizuoja valgymas, tai ir psichinė liga praeina. Man kažkaip eilinį kartą keistą.
Senbuvis

maruša » 2017-07-13 21:58:38

Gydymas nuo VS labai panasus i Minesotos programa, kiek teko apie ja skaityt. VS sergantys zmones maista arba jo nesveika ribojima naudoja kaip buda nieko nejausti, begti nuo problemu. Todel ir yra grieztas rezimas ir grieztos porcijos, o po valgio grieztai visiems psichoterapija, kuri tikrai nera lengva, nes norisi vieniems eiti issivemti, kitiems uzsidaryti kambary ir savaite badauti ar dar kaip nors isveikti bloga savijauta. O ten turi sedeti ir kalbeti kaip jautiesi. Labai sunku, bet tik psichoterapija ir darbas su savimi padeda susigrazinti gyvenimo kontrole. Ta liga isgydoma, tik reikia noret pasveikt.
O mityba labai svarbi del to kad tik normaliai maitinantis galima tiketis jog bus veiksminga psichoterapija. Smegenys turi buti pamaitintos.
Senbuvis

Aitra » 2017-07-13 23:19:21

Ačiū, maruša. Gal gali parašyti, kas yra mechaninis valgymas? Pas mus yra 11 metų berniukas, kuris valgo be saiko ir ypač patį nesveikiausią maistą. Aišku, ir sveria atitinkamai... Visi susiėmę už galvų, nes niekas nežino - KĄ DARYTI??? Ar tai yra klasifikuotas valgymo sutrikimas? Gal turi kokių patarimų? Ar tokio amžiaus vaikai gydomi? Ar gydymo metu vartojami psichotropiniai vaistai?
Paveikslėlis
Senbuvis

mikas » 2017-07-14 05:29:38

maruša rašė:Gydymas nuo VS labai panasus i Minesotos programa, kiek teko apie ja skaityt. VS sergantys zmones maista arba jo nesveika ribojima naudoja kaip buda nieko nejausti, begti nuo problemu. Todel ir yra grieztas rezimas ir grieztos porcijos, o po valgio grieztai visiems psichoterapija, kuri tikrai nera lengva, nes norisi vieniems eiti issivemti, kitiems uzsidaryti kambary ir savaite badauti ar dar kaip nors isveikti bloga savijauta. O ten turi sedeti ir kalbeti kaip jautiesi. Labai sunku, bet tik psichoterapija ir darbas su savimi padeda susigrazinti gyvenimo kontrole. Ta liga isgydoma, tik reikia noret pasveikt.
O mityba labai svarbi del to kad tik normaliai maitinantis galima tiketis jog bus veiksminga psichoterapija. Smegenys turi buti pamaitintos.

Hm, sudominai. Man tas valgymas , kap gėrimas besaikis. Stengiesi valgyt daugiau daržovių , tai jų kiekiai nesveiki gaunas. Jei obuolįbtai ant syk tris keturis . Šiaip atsisakius alkoholio man pagrindinė problema išlieka kava, jos kiekiai nesveiki. Ypač dabar kai darbo sezonas pagauna pagreitį, miegu 3-5val. Ryte mankšta arba gryšti iš reizo ir vėl prie darbų. Aitra pateikė pavyzdį taip ir man tas pats tam nesveikam maistui trauka nežmoniška , jau stengiesi piltis savitarnos degalinėj , nes jei tik įeini tai puodas kavos ir dešrainis priedo, nuveži produkcija į kebabine , tai iš trečios pasiimi kebabą, kad ir mažą. Nežinau man atsispirti yra sunku.
Senbuvis

Pumputis » 2017-07-14 10:51:45

mikas rašė:
maruša rašė:Gydymas nuo VS labai panasus i Minesotos programa, kiek teko apie ja skaityt. VS sergantys zmones maista arba jo nesveika ribojima naudoja kaip buda nieko nejausti, begti nuo problemu. Todel ir yra grieztas rezimas ir grieztos porcijos, o po valgio grieztai visiems psichoterapija, kuri tikrai nera lengva, nes norisi vieniems eiti issivemti, kitiems uzsidaryti kambary ir savaite badauti ar dar kaip nors isveikti bloga savijauta. O ten turi sedeti ir kalbeti kaip jautiesi. Labai sunku, bet tik psichoterapija ir darbas su savimi padeda susigrazinti gyvenimo kontrole. Ta liga isgydoma, tik reikia noret pasveikt.

Hm, sudominai. Man tas valgymas , kap gėrimas besaikis. Stengiesi valgyt daugiau daržovių , tai jų kiekiai nesveiki gaunas. Jei obuolįbtai ant syk tris keturis . Šiaip atsisakius alkoholio man pagrindinė problema išlieka kava, jos kiekiai nesveiki. Ypač dabar kai darbo sezonas pagauna pagreitį, miegu 3-5val. Ryte mankšta arba gryšti iš reizo ir vėl prie darbų. Aitra pateikė pavyzdį taip ir man tas pats tam nesveikam maistui trauka nežmoniška , jau stengiesi piltis savitarnos degalinėj , nes jei tik įeini tai puodas kavos ir dešrainis priedo, nuveži produkcija į kebabine , tai iš trečios pasiimi kebabą, kad ir mažą. Nežinau man atsispirti yra sunku.

3-5 val. miego mažokai kotais mikai. Reiktų bent 6-8 minimum.
Senbuvis

maruša » 2017-08-06 13:04:57

Mechaninis valgymas tai valgymas tam tikrais laiko intervalais ir reikia suvalgyti tiek, kiek nustatyta pagal planą. T.y. valgai viską, nesvarbu, jeigu tuo metu nesi alkana. Nes VS atveju alkio-sotumo pojūčiai būna sutrikę. Dėl to vaiko tai nežinau, gali daug kas būti, psichologinės problemos, gal kokia skydliaukė, gal patyčios mokykloje ir pan. Reiktų psichologui parodyt ir endokrininę sistemą ištirt, paskatinti judėti. O gal jam depresija? Šiaip VS gydomas psichoterapija, vaistai tik išimtiniais atvejais, kai žmogui gili depresija, polinkis save žaloti ir tt. Kiek žinau, Valgymo sutrikimų centras priima tik pilnamečius, nors reikia domėtis detaliau.
Mikai, jei tik tiek miegi, valgymo nepakeisi, organizmui trūksta energijos ir jis jos gauna per tokį maistą. Plius stoja medžiagų apykaita tada, neprisižaisk. Minimum 7h miego per parą!!!
Senbuvis

mikas » 2017-08-08 06:28:52

Prižadu Maruša rudenį , miegosiu ir po desėtką , bet per darbymetį niekaip. Maistas man padeda galvot arba kai sunervina , tai būtinai kažką nusiperki užkrimst. Šiuo metu stengiuosi daugiau arbatų , kavų, šiaip negazuotų gėrimų.
Senbuvis

mikas » 2017-09-06 15:52:46

Maruša, nepamiršk jurtos, jauku pas tave. Viso.
Senbuvis

maruša » 2017-10-19 16:52:27

Reikės dažniau užsukti, o tai jau pelėsiais ir kerpėm ta mano jurta visai užaugus :)
Senbuvis

Edvardas » 2017-10-19 19:13:40

je je, aplink Tavo jurtą jau takelis išmintas. :)
Senbuvis

AnkstesnisKitas

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias