Prisiminimai ir apmastymai

Susikurkite savo asmeninį puslapį, blog'ą, dienoraštį... kaip bevadintume...

Prisiminimai ir apmastymai

Alikas » 2016-02-01 16:04:06

Kažkaip forume daugiausia rašau pats sau tai gal jau laikas susikurt asmeninę temą.Jau ir amžius toks ,kad vis dažniau prisimenu ne kas buvo vakar,o prieš kokius dešimt dvidešimt metų. Yra rusų rašytojo knygą tokiu pavadinimu, gal nebūsiu apkaltintas plagiatu ar kaip ten vadinama :)
Senbuvis

Re: Prisiminimai ir apmastymai

Liepukas » 2016-02-01 16:13:04

jėga :)
2012.02.26 *
_

*- The future has already happened. Stay ahead of the curve by calling in and embodying your future self now.
Vartotojo avataras
Senbuvis

Alikas » 2016-02-01 18:34:06

Tėvas Stanislovas, Paberžė.Du kartus teko laimė susitikti.Kėdainiuose per vietinės AA grupės jubiliejų ir po kelių metų porą parų pas jį gyvenau.Atėjau į Paberžę pėščias nuo Kėdainių kelio.Kažkaip buvo nedrasu prieit, žymus žmogus.Bet taip šiltai priėmė,sako pagyvenk.Aprodė kur kas ,pakalbėjom.Porą naktų pernakvojau, vasarą buvo,atsikėliau anksti rytą ir vėl tolyn.Neatsisveikinau.Mačiau kaip ėjo į savo bažnytėlę nenorėjau trukdyt. Po kiek laiko išgirdau,kad mirė.Taip ir liko prisiminimas-ankstyvas vasaros rytas ir tėvas Stanislovas truputi palinkęs,skubiu žingsniu eina melstis.
Senbuvis

Alikas » 2016-02-01 18:49:57

Kažkur 6 metai atgal Estija Hiumos sala.Estijos AAjubiliejus. 40 metų negeriantis suomis.Stovyklos atidarymo diena, pradėjo vardyt kas kiek negeria nuo 50 metų ir mažyn.Vėliavą iškelt buvo suteikta teisė moteriškei kuri buvo blaiva pirmą dieną. Pati svarbiausia diena.
Senbuvis

Alikas » 2016-02-01 21:09:17

Pirmas bandymas negert vaistų pagalba.Kažkur 1993 metai.Žmona parnešė vaistų,tablečių esperalis ar kokios dabar nepamenu ,biški gal jau pats jaučiau,kad galas ateina gal žmonos gaila pasidarė tvarkingai gėriau po tabletę kas dieną.Degtienės bijojau gert nes buvo parašyta,kad galimi visokie nemalonumai.Kažkur mėnesį išlaikiau.Paskui bulviakasis,nuobaigos ,čierka eina ratu,samanėkvepia,dar kažkas pasakė,jam negalimačiupau iš rankų čierką,makt.Jo gal 10 minučių buvo nekas-pradėjau dust,dėmėm išmėtė.Paskui atsipaipalojauir nuo tos dienos vėl pirmyn.A džiaugiaus,kad vėl galiu gert. Nuo tolaiko nebetikėjau jokias vaistais nei torpedom.Ne laikas buvo mest gert.
Senbuvis

Alikas » 2016-02-02 07:38:10

Nepalengvėdavo man būnant AA susirinkimuose ir apskritai gyvenyme nuo to ,kad visokias būdais stengdavaus paslėp kas iš tikro dedas pas mane viduj. Palengvėjimas po truputi pradėjo ateit tada kai išdrysdavau atsivert kam nors.Dabar manau,kad dariau didelę klaidą kalbėdamas vien apie tai kaip gėriau.
Senbuvis

Alikas » 2016-02-02 08:04:27

Po keletos metų buvimo AA pradėjau blogai jaustis ir susirinkimuose ir po jų.Savas tarp svetimų ir svetimas tarp savų. Ypač kai girdėdavau moterų pasakojimus.Bičiulis iš grupės davė paskaityt suaugusių alhogolikų vaikų skalbinių sąrašą.Apstulbau. Tiko viskas.Mamos girtavimas.Po truputi pradėjau suprast,kad ne tik pats alhogolikas,bet ir augau šalia alhogolikės.Myliu ir nekenčiu.Nelabai gera taip jaustis.Ir negali pasirinkt kažko tai vieno.
Senbuvis

Alikas » 2016-02-02 14:06:14

1994 metai.Prasidėjo haliucinacijos po smarkių gėrimų. Pradėjau bijot tylos.Žmona su vaiku pabėgdavo iš namų,likkdavau vienas ,dieną šlaistydavaus,o naktį gulėdavau atmerktom akim užsidegęs šviesą,tranzistorius rėkia pilnu garsu.Nebežinojau kas su manim darosi.Kažkaip ir gert naktim vienas bijojau,naktį prakentėdavau,ryte išeidavauprie parduotuvės ar alaus kiosko.Pradėjau darytis labai agresyvus,erzindavo apsoliučiai viskas-tas ne taip pažiūrėjo, tas ne taip pasakė.Prasidėjo kelionės į Naujos Vilnios umių psihozių skyrių-arkaip ten vadinas.Norėjau nugalabyt žmoną,nes ji buktais trukdė man gert.Liga sparčiai progresavo,kaip rašo knygose.ATrodo tais metais narkologas įrašė į kortelę hroniškas alhogolizmas.Dabar rašydamas bandau ir pateisint save ir apkaltint.
Senbuvis

Alikas » 2016-02-05 20:19:49

Septintais mano blaivybės metais sūnus pratrūko. Jo liga šizofrenija vis gylėjo,vežiojom po ligonines.Privačioj ligoninėj buvo palaikomoji grupė, vaikas truputi išsipasakojo kaip jautėsi man geriant .Jam gryžus namo man prasidėjo pragaras.Bandžiau atsiprašinėt . Kiekvieną vakarą girdėdavau dink iš namų,užmušiu. Gydytojai man patarė pasisaugot.Truputi pailsėdavau darbe ar AA susirinkime.Kartą atsipalaidavau,sėdėjau prie kompo nugara į jį ir metė žirkles.Taip tesės apie porą metų.Nutariau pagyvent atskirai, gal laikas apramins.2015 sausio 14 Diena žmona paskambino,kad pasisaugočiau,priepolis.Parvažiavau namo,nuėjau rūsin,užkūriau katilą,kad nebūtų šaltą.Iš įpročio patamsy atidariau lauko duris, kad padėt raktą.Smūgis per galvą.pasirodo laukė ir juosė su kagoro buteliu per galvą.Kepurė išgelbėjo.Greitosios gydytoja netikėjo,kad negirtas.Kraujas su vynu.Savaitė ligoninėj,psihiatras siūlė sūnų guldyt ligoninėn, žmona nesutiko. Ji mama...Poligoninės glaudžiaus pas žmones, turėjau kaime truputi žemės,nupirkau sklypelį kolektyviniam sode.Kovo 3.Giveau pašiurėj pirmą naktį nakvojau prie žvakių.Pasirodo,šildo. Mintis buvo,geriant valkataudamas nesušaliau ,dabar tuo labiau neprapulsiu. Anonimai sakė,daryk žingsnius,visko prisiklausiau..Dariau.Kasiau tranšėjas,pamatai,sienos,stogas.Po darbo,pinigų nedaug,rudenioppašlijo sveikatą.Stačiau ir meldžiau Dievą,kad neleistų užgert ar išprotėt.Rudenį pirmą kartą užkūriau krosnį ir neišlaikiau-užsirūkiau.Išdžiaugsmo,kad nesušalsiu.Porą metų buvau nerūkęs.Pradėjo mintys suktis apie butelį.Gerai,kad rašiau į forumus,labai padėjo.Dabar sėdžiu šiltai,elektra karštas vanduo,jau mažiau stogas važiuoja.Tik vakarais baisu,atrodo tuo atsivers dūris ir smūgis. Irbaisus sūnaus riksmas.Sapnuoju kartais.Sūnus prašo gryšt namo,su žmona skiriamės.Negaliu kitaip.Šiandie verkiau.Po daug metų pirmą kartą.Sau rašau.Niekam nepasakojau tos istorijos.Beveik niekam..Kasdien girdžiu apie save daug visokių nuomonių.Kartais palaikimų,kartais pasmerkimų.Eina dešimti blaivybės metai.
Senbuvis

Citrina » 2016-02-05 22:59:05

.
Paskutinį kartą redagavo Citrina 2016-02-24 23:53:00. Iš viso redaguota 1 kartą.
«Le mieux est lenemi du biеn»
Senbuvis

Alikas » 2016-02-07 23:11:03

1997 metai liepa. Minesotos programa.Atsiguliau visas apglušęs, ketvertą dienų negėręs.Porą savaičių nesusigaudžiau kas vyksta. Didžiausią įspūdį paliko kai kažkas iš soc. darbuotojų paklausė kaip jauties?.Nesupratau ko klausia.Nepamenu ,kad kas nors taip būtų paklausęs.Kaip yra kartais paklausdavo.Atsakydavau z......is arba x.....va. Arba tylėdavau .Ačia kaip jauties?Tikriausia nuo to klausimo ir prasidėjo pas mane kažkas tokio, ko niekada gyvenyme nebuvau patyręs.Pasirodo turiu jausmus.Tada man buvo 33 metai.
Senbuvis

Alikas » 2016-02-10 08:01:45

Gryžau iš Minesotos.Sužinojau, kad liga, būdamas Minesoyoj pirmą kartą apsilankiau AA susirinkime , sužinojau , kad sergu nepagydoma liga ,prisiklausiau paskaitų , pasiūlymų kaip gyventi toliau.Darban niekas nepriėmė ,per daug buvau žinomas kaip girtuoklis , darbo knygutė pilna įrašų apie atleidimus. Nenusiminiau, mieste jau veikė AA grupė , pradėjau lankyt..Nusprendžiau pagerint sau ir šeimai gyvenymo salygas.Pusantrų metų įrenginėjau nuo ryto iki vakaro nebaigtą statytį namą ir šventai tikėjau kaip MUMS visiems bus gerai. Ne man ,o MUMS.Dabar mastau,kad tuo metu iš tikrujų jaučiaus gerai.Nesukiau galvos apie nieką , turėjau tikslą pabaigt namą , dirbau vienas , niekas nenurodinėjo kaip ir ką turiu daryti.Po truputi atsistatinėjo sveikata.Draugas retkarčiais nuveždavo į AA susirinkimus kituose miestuose.Blaivybės euforija :) Tikėjau , kad nebegersiu visą gyvenymą.Tiesa,nepaminėjau, kad likus trims mėnesiams iki Minesotos vėl užsikodavau. Trims metams. Kodas laikė du mėnesius. Po Minesotos prasidėjo šviesus mano gyvenymo etapas .Dėl nieko labai nesukiau galvos. Paprasčiausia gyvenau.
Senbuvis

Alikas » 2016-02-10 09:21:11

Po pusantrų metų euforijos prasidėjo abejonės.Persikraustėmį naują namą,pagaliau susiradau darbą.Reikėjo mokėti alimentus vaikams iš pirmos šeimos ,valdiškai dirbdavau anksti rytais, o dienomis pas žmones ,kad ir namo parnešt pinigų.AA nariai pradėjo burbėt, kad netaip gyvenu , reikia rūpintis savim , nekreipiau dėmesio ,toliau plėšiaus darbuose , kol vieną dieną važiuodamas dviračiu pasukau sąmoningai tiesiai prieš atvažiuojantį autobusą.Vairuotojas spėjo pasukt šonan autobusą.Draugas pasiulė dar kartą atsigult į Minesotą. Sutikau 2000 metai antrą katrtą minesotoj.Dabar mastau , kad suklydau.Tada turėjau pradėt skirybas. Tą ką iš tikro norėjau.
Senbuvis

Alikas » 2016-02-10 10:16:28

Gryžau iš antros Minesotos ,toliau nieko nekeičiau.At.ėjo vieną dieną mintis, kad baiginėjas kodas.Blaivybė nebeteikė jokio džiaugsmo , tik skausmą. Vėl užgėriau.Vėl tamsa plius didžiūlė sąvigrauža.Taip iki 2006 .metų liepos 21 dienos.Ėjo 43 mano gyvenymo metai.Nuo tos dienos nevartoju alhogolio jokiame pavidale.46 metų pirmą kartą gyvenyme įsigyjau teises ,mašiną,po truputi gyveyme atsirado mažų džiaugsmų ,nuo 2015 m vykstą didžiūlės permainos.Džiaugiuos ,kad po truputi tampu SAVO gyvenymo šeimininku :D Jau be AA ,religijos tik su tikėjimu ,kad viskas bus gerai, kad nėra to blogo, kad neišeitų į gerą.Ir su meile sau .Ir Jums :D
Senbuvis

Alikas » 2016-02-11 08:26:27

Kai gimiau ant rankos užrišo raištelį su kortele , kad su kuo nors nesumaišytų. Čia man taip pasakojo. Pačiam keletą kartų teko lankytis lavoninėje.Irgi guli žmonės su kortelėm tik ant kojos.Mastau ,kad gyvenimas ir yra atkarpa nuo vienos kortelės iki kitos .Nelabai ilgas laiko tarpas :? .Tai ar verta jį dar labiau sutrumpint. Gal geriau pasidžiaugsiu kiekviena nauja diena ,kokia ji bebūtu.Niekas Adomo ir Ievos neišvarė iš to rojaus. Už bausmę ,kad neklausė davė jausmus.Būtų kas pasakę , kad kada taip mąstysiu .... :)
Senbuvis

Kitas

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias