Kiekviena diena žengiu pirmyn

Susikurkite savo asmeninį puslapį, blog'ą, dienoraštį... kaip bevadintume...

Re: Kiekviena diena žengiu pirmyn

Matassj3 » 2017-05-17 20:12:48

Pumputi, esi buvęs atkritęs? Turiu omenyje, po to kai susipažinai su programa[/quote]

Pradėjau gerti 14 metų ir iki 39 metų stabiliai degradavau t.y. gėrimo kiekiai ir laikai didėjo kol pasibaigė koma reanimacijoje. Tai buvo paskutinis maždaug 1,5 mėnesio kasdien trukęs gėrimas. Daugiau negėriau. Jeigu klausi konkrečiai apie AA 12 žingsnių programą tai esu susipažinęs su jos pirmuoju žingsniu. Tik tiek. To turbūt užtenka, kad nevartoti.[/quote]

Ne, aš ne apie tai, tiesiog pastebėjau, kad daug kas mini, jog atkritus po susipažinimo su programa, tas gėrimas būna visai kitoks nei kad tie užgėrimai, kuomet apie alkoholizmą, atkryčius ir t.t. nieko nebuvo žinoma. Net teko girdėti kitus prikolinant, kad tipo 'programa net užgėrimus sugadino".
Делай,что можешь, с тем, что имеешь,там,где ты есть. (Veik čia ir dabar taip, kaip leidžia tavo sugebėjimai).
Dažnas svečias

Matassj3 » 2017-05-17 20:13:22

Matassj3 rašė:Pumputi, esi buvęs atkritęs? Turiu omenyje, po to kai susipažinai su programa

Pradėjau gerti 14 metų ir iki 39 metų stabiliai degradavau t.y. gėrimo kiekiai ir laikai didėjo kol pasibaigė koma reanimacijoje. Tai buvo paskutinis maždaug 1,5 mėnesio kasdien trukęs gėrimas. Daugiau negėriau. Jeigu klausi konkrečiai apie AA 12 žingsnių programą tai esu susipažinęs su jos pirmuoju žingsniu. Tik tiek. To turbūt užtenka, kad nevartoti.[/quote]

Ne, aš ne apie tai, tiesiog pastebėjau, kad daug kas mini, jog atkritus po susipažinimo su programa, tas gėrimas būna visai kitoks nei kad tie užgėrimai, kuomet apie alkoholizmą, atkryčius ir t.t. nieko nebuvo žinoma.
Делай,что можешь, с тем, что имеешь,там,где ты есть. (Veik čia ir dabar taip, kaip leidžia tavo sugebėjimai).
Dažnas svečias

Gintuks » 2017-05-17 20:40:12

mikas rašė:Nu jo. Aš tik norėjau pasirašyt ,kad nuo šiol išgyvendinsiu iš saves visus pyktį, pagiežą, tuos vadinamus priešus. Gerai. Man įdomu vieną , kuo aš skiriuosi nuo jūsų? Pvz dabar sėdu nuvažiuoju nusiperku plėškute išgeriu ir vėl kvit metams ar keliems mėnesiams. Ar mane visi jūs apkesit ?

Nzn,Mikai.Nemanau,kad Tu kuom nors skiriesi nuo mumis.Nebent savo talentu gerai rashyt.O del gerimo,tai man del to nei shilta ,nei shalta.Ash jug nezinau Dievo valios Tau?O gal Tau skirta dar 10 metu pagert?Tai-gerk.Kada nors nustosi.Bet del to,kad Tu gersi,mano nuomone apie Tave nepasikeis i blogesne.
Vartotojo avataras
Senbuvis

Pumputis » 2017-05-17 20:42:13

Matassj3 rašė: Ne, aš ne apie tai, tiesiog pastebėjau, kad daug kas mini, jog atkritus po susipažinimo su programa, tas gėrimas būna visai kitoks nei kad tie užgėrimai, kuomet apie alkoholizmą, atkryčius ir t.t. nieko nebuvo žinoma. Net teko girdėti kitus prikolinant, kad tipo 'programa net užgėrimus sugadino".

Jeigu atkryčiu vadinti gėrimą po kažkokio blaivaus periodo tai atkryčių dar iki Minesotos programos ir AA turėjau turbūt šimtais. Nes tai gerdavau tai ne. Sugebėdavau ir gert mėnesiais ir negert mėnesiais. Bet man man viskas gedo kažkaip savaime. Su kiekvienu nustojimu ir vėl pradėjimu vis blogyn. Ta prasme man viskas jau galutinai buvo sugedę iki pažinties su programa, kad toliau jau tik anapus. :( Tai man AA programa tikrai jau nieko nebesugadino, o ar padėjo tai čia klausimas.
Senbuvis

mikas » 2017-05-18 07:28:23

Matasj3 , taip sugadina . Nereik ir minesotos programos, vien palankius grupe , negėrus kurį laiką , pamačius pavyzdžius žmonių kurie pakeitė savo gyvenimus , išgėrus , toliau gert nesinori. Žinoma tą dieną kai pakeli pirmą , nori vėl po senovei prisiliuopt, bet tas gėrimas nėra toks "smagus " kaip buvo anksčiau. Antrą dieną jau net nenori pažiūrėt , įsijungia , kaip čia pasakius gėdos , kaltės jausmas , net nežinau kaip pavadinti, anksčiau to nebūdavo , smigai vakare ryte jei nereik važiuot griebi alaus ant pietų čerkelę ir važiuoja "traukinys". Pasikeitė aplinka , pasikeitė santykiai namuos , sveikata , draugai , darbas . Sudedi viską tai žinai noras moment diksta. Paragauti veda skonis , nu nepamirštu to tikrai gero skonio, rėženčio skonio. Čia tas pats kap suvalgyt mėgstamų ledų porcija.
Senbuvis

mikas » 2017-05-18 07:44:35

Man įdomu , kad geri ir tau atrodo , kad "puola visas pasaulis" esi "auka", tie kurie tau sako kad negerk automatiškai tampa priešais, visi kurie tave apgavo taip pat ir t.t. priešų sąrašas ilgas, gerdamas tampi smurtautojas , vagis ir t.t. visą tai susideda ne per visną dieną , per daugelį metų tu įpranti taip gyvent, tai tampa tavo gyvenimo būdas ir staiga šast ir negeri , kad nekeli pirmos ir nevartoji alkoholio tai suprantu valio tai sutvarkoma, bet pakeist staiga gyvenimo būdą ar taip įmanoma, realiai be tų vitaminų ir fantastikų , iš savo gyvenimo kas galėtų atsakyt, pvz žmogus pabuvo 28 dienas minesotos programoj ar palankė kelis mėnesius grupe ir žyt vos ne angelas tampą , ta prasme pasikeičia nevagia , nesmurtauja.....?
Senbuvis

Matassj3 » 2017-05-18 09:54:05

mikas rašė:Matasj3 , taip sugadina . Nereik ir minesotos programos, vien palankius grupe , negėrus kurį laiką , pamačius pavyzdžius žmonių kurie pakeitė savo gyvenimus , išgėrus , toliau gert nesinori. Žinoma tą dieną kai pakeli pirmą , nori vėl po senovei prisiliuopt, bet tas gėrimas nėra toks "smagus " kaip buvo anksčiau. Antrą dieną jau net nenori pažiūrėt , įsijungia , kaip čia pasakius gėdos , kaltės jausmas , net nežinau kaip pavadinti, anksčiau to nebūdavo , smigai vakare ryte jei nereik važiuot griebi alaus ant pietų čerkelę ir važiuoja "traukinys". Pasikeitė aplinka , pasikeitė santykiai namuos , sveikata , draugai , darbas . Sudedi viską tai žinai noras moment diksta. Paragauti veda skonis , nu nepamirštu to tikrai gero skonio, rėženčio skonio. Čia tas pats kap suvalgyt mėgstamų ledų porcija.

Va čia ir yra tas momentas, kuris yra pakankamai įdomus. Aš kaip pirmą kartą susipažinau su anonimais, tai iš jų apie ligą susidariau tokį supratimą, kad tai yra kažkas, ko priklausomas negali niekaip paveikti, ir gali tik išmokti su tuo gyventi. Bet tai, kad atkryčio gėrimas jau yra kitoks nei iki tol kol susipažįsti su programa, parodo, kad vis dėlto žmogaus įsitikinimai įtaką padaro net ir pačiam vartojimo procesui. O jei dar giliau žvilgtelėti, tai pati programa yra ne kas kitka, kaip perėjimas prie tam tikrų įsitikinimų pakeitimo. Nuomonės apie save, apie vartojimą ir panašiai perkeitimas. Bet tai yra būten požiūrio pekeitimas. Ir šis požiūrio pakeitimas daugybei žmonių leidžia išbūti negėrus ar išgėrus atsistoti. Tad taip žiūrint, požiūris čia įgauna labai ir didelę reikšmę.

Dar yra tekę matyti, kaip per šventines Mišias komunija yra duodama pamirkius ją į vyną, ir nei vienas iš priklausomų dėl to neatkrito. Visa tai rodo, kad pati liga kaip tokia, nėra kažkoks nekintamas ir tik į progresą einantis dalykas. (Tiesa pasakius, jei liga progresuotų, sveikti būtų neįmanoma. Čia yra dar vienas kabliukas, kurio daugelis anonimų neapmąsto). Ir pavyzdžiui kai paimi pagrindinę knygą, tai ten, skirtingai nei mano pažįstami anonimai, kurių absoliuti dauguma tvirtina aklai apie tai, kas yra priklausomybė, tai pagrindinėje knygoje sakoma, kad nėra žinoma kas tai yra.

Tai vat mane stebina šitas dalykas, kad kaip "nėra žinoma" virsta kone fanatiškais įsitikinimais ir manymais, kad ale tipo yra žinoma kas tai yra. Aš suprantu psichikos savisaugos mechanizmą, kuris verčia priklausomą kaip strausą ikišti galvą į smėlį ir nenorėti matyti nieko, kas prieštarauja jo įsitikinimas. Su tuo viskas ok. Jei žmogui šiame klausime tiek terūpi, tai nėra tame jokios problemos.

Bet jei žėsime dar iš kitos pusės, tai ši programa yra skirta visiems kurie nori mesti gerti, kas reiškia, kad daugiau mažiau į ją eina tie, kurie turi problemų su gėrimu. Na ir žinoma, turi nemažą stažą bei reikia nemažai laiko, kad atsistatytų bent vidutinis mąstymas. Tai vat jei toje pradžioje pradėti žmogų stumti į gilesnį priklausomybės suvokimą, atskleidžiant visokius dvejotinus dalykus, tai mįslyju, kad visa tai baigtųsi naiviomis iliuzijomis apie, kad "kas kas, bet aš tai tikrai galiu" ir eiliniu užgėrimu.

Tad čia tokia gaunasi dviprasmiška pozicija: iš vienos pusės yra labai gerai, kad yra suformuota tokia pakankamai supratimo atžvilgiu siaura ir vienpusiškai teigianti, kad kas yra priklausomybė. Tai leidžia pradedantiesiems nesusikurti naiviu įsivaizdavimų. Tačiau iš kitos pusės, pati programa uždaro žmogų ant savęs ir ant tų pradžiai būtinų vienpusių ir gana interpretacijų.

Tai aš kažkaip mįslyju, kad iš esmės viskas čia yra gerai. Pradinukai gauna pradžioje tai ko reikia. O paskui jau žmogus pats sprendžia (jei gali), kad ar jis nori save struktūruoti pagal programos formuojamą pasaulį, ar jis darys kažką kitką. Darys kažką kitką, tai nereiškia gers, nes pastebėjau, kad tuneliniškai mąstant, viskas matuojama tik per juodą ar baltą spalvą.

Tad viskas čia gud
Dažnas svečias

Gintuks » 2017-05-18 10:15:37

mikas rašė:Man įdomu , kad geri ir tau atrodo , kad "puola visas pasaulis" esi "auka", tie kurie tau sako kad negerk automatiškai tampa priešais, visi kurie tave apgavo taip pat ir t.t. priešų sąrašas ilgas, gerdamas tampi smurtautojas , vagis ir t.t. visą tai susideda ne per visną dieną , per daugelį metų tu įpranti taip gyvent, tai tampa tavo gyvenimo būdas ir staiga šast ir negeri , kad nekeli pirmos ir nevartoji alkoholio tai suprantu valio tai sutvarkoma, bet pakeist staiga gyvenimo būdą ar taip įmanoma, realiai be tų vitaminų ir fantastikų , iš savo gyvenimo kas galėtų atsakyt, pvz žmogus pabuvo 28 dienas minesotos programoj ar palankė kelis mėnesius grupe ir žyt vos ne angelas tampą , ta prasme pasikeičia nevagia , nesmurtauja.....?

Minesotoj,Mikai,negydo.Ten pamokina gydytis paciam.Buvo pas mus tee ir trecia karta atvyke-nepadejo tipo. :) Nu juokas jama ish tokiu pasiteisinimu.O kodel taip yra.Nes mes smegenyse alkoholikai-mus TURI GYDYTI.Ne mes patys turime gydytis.Taigi-net formuluodami sakini ir minti,mes jau atsakomybe deleguojame kazkam kitam-kazkam,kas mus turi stebuklingai ishgydyti.Ash ta ir akcentuoju.Pirmiausia stebek,ka shneki ir ka galvoji labai skrupulingai,nes tai ,ka shneki-dazniausiai ishsipildo. :) Savo kalbom ir mintim Tu pac ir susikuri aplinka-pikta,baisia,nedraugishka ir t.t.O pradzion reikia isisamoninti,kad aplinka yra neutrali-nei gera,nei bloga.Tai kas tuomet to "blogio" yra ieshkotojas?Atsakymas yra paprastas-pazet i veidrodi.
Kas liecia mane.Minbesoton gavau proga pazet i problema ish kitu kampu.Kaip yprasta,ash sudetinga reikala supaprastinu iki ishsprendziamo lygio. :) Cheminis dziaugsmas ar chemizuotas poilsis nepasiteisino.Be chemikalu lengviau nera.Dar sakyc,kad tik sunkiau.O tai tuomet koks skirtumas-geri tu ar negeri-vis viena blogai.Tai gali buti blogai ir be chemikalu.Bent eurus sutaupai. :) Taciau i daugybe klausimu dabar neskubu reaguot kaip buvau iprates-dabar luktelnu,atsuku filmuka ir paieshkau kitokiu prasmiu,sprendimu ar emociju.Tiesiog niekur neskubu-atleidziu,paleidziu,patyliu,nieko nemokau,negydau,nepatarineju.Netapau geresnis ar blogesnis.Saves ash nevertinu,nes paciam to padaryti neimanoma.O ka galvoja kiti,tai ima maziau rupeti.
Vartotojo avataras
Senbuvis

Valija » 2017-05-18 16:58:43

Labas Mikui ir Gintukui...gal labiau Mikui....Minesotos programa yra pradžia.Ten gauni daug info ir praktikos, t.y. klausaisi kitų, paskaitų ir daug ko...Tas kas yra pripažinęs, kad gyvenimas tapo nevaldomas, tur būt tik tie ir užsikabina....Padaro 1 žingsnį....O kuriuos atkomandiruoja artimieji, po išblaivinimų iš karto, nes ten apie 10 ar 14 dienų reikia būt nevartojus...tai jie, kaip mačiau, rimtai nežiūrėjo į tą reikalą...svarbu atbūt laiką dėl šventos ramybės/artimųjų/. Tai kol dugno nepasieks, tikro dugno,tai ...nžn.,ar Minesota ką padės...tik tiek, kad bus įgavę žinių, o tas irgi gerai....Paskaičiau Gintuk tavo puslapiu gal 80 proc., tai dugno nepasiekei...tik išsigandai haliucinacijų...Gyvent turi kur, kaip rašei sveikatos irgi....Tai koks čia dugnas....Man tai jokiu dugnu net nekvepia, be buvo įdomu kuo daugiau sužinot apie alkoholizmą dėl įvairių priežasčių...Atvažiavau inkognito į Vilniaus minesotą, iš pradžių visiems patikau, bet...iki pabaigos tai dauguma buvo prieš mane nusistatę...bet bet kokia patirtis yra gyvenime labai svarbi...Man psichologiškai...Supratau apie save kai ką...Tai ir buvo gilinimasis į save, nes alkoholis mano atveju tai buvo kitų ligų pasekmė...
Dažnas svečias

Valija » 2017-05-18 17:02:09

t.y.gilinimosi į save pradžia...tas buvo prieš 6,5metus....
Dažnas svečias

Gintuks » 2017-05-18 17:25:35

Valija rašė:t.y.gilinimosi į save pradžia...tas buvo prieš 6,5metus....

Labas Valija ir Mikai.Labiau Valija,nei Mikai. :) Pralinksmino Valija,tai jai ir sveikinimas didesnis.Dekoju uz Tavo mintis,bet man Tu kazkokia netikra....Pirmiausia keistas vardas....Labai keista rasymo maniera... o viska uzvirsuoja Tavo atrasta AA "moteru grupe"....Visa tai-labai keista....Nu bet mes visi ne ish medzio drozti.... :)O i Minesota baxurai atvaziuoja su nuliovais dzipais sveikti lengvai ir saldziai.Muset dugnas dabar jau ,kai pelenine dzipe prisipildo.Ziniu,kaip zinia minesotoj niekas nepasisemia,nes ten ju ir nesuteikia.Leidzia studijuot AA literatura,kurioj ziniu yra koks 1 proc.Visa kita yra apeigos,ishskyrus keleta individualiu psikologo konsultaciju.O gal te Wilniuj kiteip procesas vyksta? :)
Vartotojo avataras
Senbuvis

Valija » 2017-05-18 18:48:25

Gintuk, tame ir reikalas, kad mes visi skirtingi... :D Ankščiau ir man atrodydavo, kad jei žmogus ne toks, kaip aš, tai jis keistas...ne toks turėtų būti :D .....man 4 žingsnis laabai patiko ir padėjo...ten radau siūlo galą...O kad žinių nesuteikia Minesotoj, tai dar labiau juokas ima....Kas nori, tas gauna apščiai...Kaip dabar ten nežinau, visur pokyčiai vyksta per laiką....Na aš nemėgstu tuščiažodžiaut, panašiai, kaip Pumputis....Kuo daugiau prirašai, tuo labiau nusivarai į lankas.... :)
Dažnas svečias

Pumputis » 2017-05-18 18:53:57

Gintuks rašė:
Valija rašė:t.y.gilinimosi į save pradžia...tas buvo prieš 6,5metus....

Labas Valija ir Mikai.Labiau Valija,nei Mikai. :) Pralinksmino Valija,tai jai ir sveikinimas didesnis.Dekoju uz Tavo mintis,bet man Tu kazkokia netikra....Pirmiausia keistas vardas....Labai keista rasymo maniera... o viska uzvirsuoja Tavo atrasta AA "moteru grupe"....Visa tai-labai keista....Nu bet mes visi ne ish medzio drozti.... :)O i Minesota baxurai atvaziuoja su nuliovais dzipais sveikti lengvai ir saldziai.Muset dugnas dabar jau ,kai pelenine dzipe prisipildo.Ziniu,kaip zinia minesotoj niekas nepasisemia,nes ten ju ir nesuteikia.Leidzia studijuot AA literatura,kurioj ziniu yra koks 1 proc.Visa kita yra apeigos,ishskyrus keleta individualiu psikologo konsultaciju.O gal te Wilniuj kiteip procesas vyksta? :)

Turbūt , kad visose Minesotos programose visame pasaulyje viskas vyksta praktiškai identiškai skiriasi nebent smulkmenos. Pažiūrėk Gintuk: https://www.youtube.com/watch?v=sqXVt-KcLM0

Ar daug rasi skirtumų nuo savosios Minesotos? :roll:
Senbuvis

Gintuks » 2017-05-18 19:12:39

Teip,Pumputi.Sitas filmas ziuretas ir aptartas pagal programa. :) O daugiau kokiu "ziniu" minesotoj suteikia?Prashom konkreciai.Viena val.apie stresa papasakojo ir dar apie kazka,o visa kita kaip ir minejau-apeigos-jausmu ratai,AA magijos studijos ir t.t.Kur ten zinios? :)
Vartotojo avataras
Senbuvis

Pumputis » 2017-05-18 19:24:31

Gintuks rašė:Teip,Pumputi.Sitas filmas ziuretas ir aptartas pagal programa. :) O daugiau kokiu "ziniu" minesotoj suteikia?Prashom konkreciai.Viena val.apie stresa papasakojo ir dar apie kazka,o visa kita kaip ir minejau-apeigos-jausmu ratai,AA magijos studijos ir t.t.Kur ten zinios? :)

Turėjau mintyje patį procesą, kad jis vyksta visame pasaulyje vienodai tas 28 dienas.
Senbuvis

AnkstesnisKitas

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių