Dėl gydymo įstaigų...

Ar galime gyventi pilnavertį gyvenimą? Būti laimingi? Dalinkimės savo viltimi, o gal... atraskime viltį.

Re: Dėl gydymo įstaigų...

Citrina » 2017-03-04 11:18:16

Ema rašė:Dabar rašai apie savo uošvę Liepuk, tai atrodo, kad skaityčiau apie savo mamą, tik ji ne vienturtė... Tai čia ir problema, kad pati keistis nenori.. Gal negražiai pasakysiu, bet man tikrai juoką kelia tų gydymo įstaigų ar organizacijų supratimas, kad pats alkoholikas turi norėti keistis ir tada tik jis bus priimtas gydyti o jei nusižengs taisyklėms bus išmestas (taip buvo mano mamai kažkada Šiauliuose kai gydėsi). Juk yra alkoholikai kurie dar gali kažką už save nuspręsti, o ką daryti tiems kurie juodai nusigėrę ir jų net i gydymo įstaigas neįleis nes matai, jie neišbuvo blaivūs dvi savaites :lol: :lol: absurdas grynas... Tai ką daryti šeimos nariams? Juk nelaikysi pririšęs prie radiatoriaus dvi savaites, tada dar ir pats įkliūsi :D Aš pati jau kartais apie iškeliavimą į dausas pasvajoju, tik bijau, kad ten dar blogiau nebūtų, tai ir daužau galvą į sieną. :lol: Tai va dėl to Liepuk ir neišeina jos išvežti iglesniam laikui kažkur nes neišeina jai išblaivėti dviem savaitėm... Buvo čia periodas kai daugiau nei mėnesį negėrė, rodės į žmogų pavirto, kažkaip atsipalaidavau ir pražiopsojau šansą... Nes kažkodėl galvojau kad dar laiko turiu (tikrai nesuprantu kodėl taip galvojau)... Man vistiek atrodo, kad su tokio lygio alkoholikais turėtų būti elgiamasi kaip kalėjime griežto rėžimo, atvažiavo vidury nakties, supakavo ir išvežė kokiems metams. Ir tik po kurio laiko teikiamos švelnesnės psichoterapijos ir AA klubai, kai jau jie šiek tiek atsipeikėja ir mato kad niekas čia su jais nebežais. O išeję į laisvę dar ilgą laikį turi būti stebimi spec. darbuotojų ar vėl nepradėjo gerti, o jei pradėjo, tai iškart vėl atgal..(Reikėtų gal Karbauskiui laišką parašyti, kad baigtų juokus su gėrimų branginimu ir pradėtų griežtint sergančių žmonių gydymą ) :) Nes čia kalba eina ne vien apie tuos žmones su priklausomybėm, bet ir apie jų artimuosius. Jei atvirai, tai aš pati turiu problemų su pykčio nevaldymu ir isterijos priepuoliais, kad net gėda su kaimynais būna sveikintis. Man atrodo, kad jie galvoja, kad aš esu ta pagrindinė beprotė tuose namuose :lol: Pirmadienį einam su mamos seserimi pas gydytoją pasiklabėt, gal ji ką pasiūlys.. Žiūrėsim kaip bus... Oi nu ir prirašiau čia moralų :D Bet nežinau ką čia daugiau... Stiprybės Liepuk...

Ema, skaičiau tavo pranešimą gal dešimt kartų, aš jau nebemoku taip šiltai išreikšti savo jausmų, kiekvienas tavo žodis yra šviesa tunelio gale. Tu myli savo mamą.
«Le mieux est lenemi du biеn»
Senbuvis

rola » 2017-07-05 14:15:32

Gal kas gydėsi pas Boim Kaune,kokie gydymo metodai.Atsiliepimai tai geri.,Ar galima gydymą suderinti su darbu.Kiek trunka gydymo kursas.Na,ir kaina, aišku :oops:
Naujokas

Pumputis » 2017-07-06 06:01:36

rola rašė:Gal kas gydėsi pas Boim Kaune,kokie gydymo metodai.Atsiliepimai tai geri.,Ar galima gydymą suderinti su darbu.Kiek trunka gydymo kursas.Na,ir kaina, aišku :oops:

Klinikoje ”Šeimos sveikata” gydžiausi apie 2007-2008 metus. Du kartus kodavausi ir trečią kartą apie tris mėnesius lankiausi pas psichologę. Atsiliepimai ir prisiminimai iki šiol tik teigiami. Ir kas įdomiausia iki šiol 1-2 kartus pabendrauju su gydytoju Cezarijus Boim. Gydymą su darbu galima suderinti be problemų.
Senbuvis

Paslaugų kokybės subjektyvus vertinimas

Citrina » 2017-09-29 17:09:27

Alikas rašė:Kas liečia psihiatrus-psihologus irgi viskas juda į priekį-ant savo kailio bandau.

Aišku,gal nemokamų paslaugų kokybė gal ir ne tokia kaip mokamų.

Viskas tikrai juda į priekį ir provincijoj, tik reikia labai smarkiai norėt gydytis.

Va čia tai labai sudomino, kaip alkoholikas besigydydamas vertina gaunamų paslaugų kokybę? Kokie vertinimo kriterijai?
Pagal patikimą arba nepatikimą? Kas patinka alkoholikui, kuris norėtų išmokti saikingai gerti, ir jam personalas pareiškia - Ne, branguti. Teks stabdyti arklius. Ir dar visam gyvenimui.
Griežtumas, taisyklių laikymasis besigydant yra pliusas ar minusas?
Gal geriau palaida bala?
Reikalavimas kalbėti po vieną teikiant psichologijos paslaugas alkoholikams užsiėmimų metu grupėje? Juk sunku išklausyti kitus, kai tik kelios beveik priverstinės dienos blaivybės...
Ar yra kokia nors atranka tarp norinčių gauti privačias paslaugas? Ar įvertinamas kiekvieno asmens motyvacijos blaivybei lygis teikiant paslaugą?
Ar bet kuris gali gauti tas vadinamąsias nemokamas paslaugas (kai apmoka ligonių kasa ir t. t., bet ne pats asmuo)?
Kaip įvertinamos antrinės diagnozės? Pvz, alkoholizmas plius šizofrenija arba šizoafektinis susirgimas?
Ar priimama į ilgalaikę reabilitaciją siekti blaivybės, jei žmogus daug metų vartojo psichiatro paskirtus medikamentus dėl gretutinės diagnozės, tame tarpe ir pvz, raminamuosius, ir ilgainiui tapo nuo jų priklausomas ir labai nori atsikratyti įgytos priklausomybės nuo raminamųjų? Bet jaučia žvėrišką nerimą, ir neaišku, ar dėl psichikos sutrikimo, dėl kurio buvo ir yra gydomas, ar dėl įgytos priklausomybės nuo raminamųjų...
Labai jau dėmesys sutelkiamas į vienintelę diagnozę, alkoholizmą, bet abejoju, kad būna vienintelė psichikos liga - alkoholizmas. Šalia - depresija, arba šizofrenija, arba bipolinis, arba šizoafektinis, arba siaubingi nerimo sutrikimai, arba, neduok Dieve, dėl alkoholio vartojimo - pasekmė, demencija, arba dar kas nors iš plataus psichikos sutrikimų repertuaro.
Tikrai, reik labai aukštos kvalifikacijos profesionalų darbui su priklausomybėmis, sutinku su straipsnelyje minėtomis psichiatro R. Aleknos (straipsnelis yra nuorodose) mintimis apie tai.
(Psichiatrai: priklausomybės nuo alkoholio ir narkotikų gydymas išlieka užribyje
https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena ... 028-852448)

Vis dėlto, kas alkoholikui yra geros paslaugos ir kas atrodo blogos paslaugos?
«Le mieux est lenemi du biеn»
Senbuvis

Re: Paslaugų kokybės subjektyvus vertinimas

Citrina » 2019-07-27 15:08:10

https://www.youtube.com/watch?v=STPecZScwMM
How to Help an Alcoholic

https://www.youtube.com/watch?v=fpOXo7VeLAY
Treating Alcoholism in Psychotherapy Video

https://www.youtube.com/watch?v=JhfwUyUibws
Психотерапевтические границы. Часть 1

https://www.youtube.com/watch?v=LufjXOYxHvg
Психотерапевтические границы